Terviklahendused / Professionaalne hügieen / Esiletõstetud /

Siseõhk

Hoolduspuhastus, mis on õrn siseõhule

Hoolduspuhastust tuleks teha regulaarselt, võib-olla iga päev või kord nädalas. Idee on säilitada kokkulepitud puhtuse tase ja tagada, et objektid töötaksid puhastuste vahel hästi. Puhastussagedus põhineb süsteemi eesmärgil ja eelistatud puhtusastmel.

HEA HOOLDUSPUHASTUS

Nõuetekohane hoolduspuhastus mõjutab siseõhku. Tekstiilide puhastamine tuleks ette valmistada selleks ette nähtud puhastusalal. Töötajatel on lubatud kaasa võtta ainult eelnevalt ettevalmistatud mopid ja lapid. Eelnevalt valmistatud lahus valmistatakse kontsentreeritud puhastuslahuse mõõdetud lahjendustest. Puhastustekstiil niisutatakse lahusega. Tekstiilide puhastamise hõlbustamiseks saab kontsentraadi lisada ka mopipesuri kangapehmendaja sektsiooni. Kasutusvalmis pihustustooteid ja pudeleid ei soovitata eeltöötluseks ega professionaalseks puhastamiseks.

Aseptiline lähenemisviis, mis seob mustuse selle asemel, et levitada seda puhastatud kohtadelt puhastamata aladele, on hoolduspuhastuse põhielement. Puhta siseõhu säilitamiseks on oluline ka pealispindade korrapärane tolmu eemaldamine ja ventilatsiooniavade puhastamine. Tolmuvaba pealispinna edendamiseks hoidke pinnad segadusest puhtana.

MEETODID

Korralikult doseeritud puhastusained ei kogune pindadele, kui kasutatakse kaasaegseid puhastusmeetodeid. Säästva kasutamise korral ei tee need isegi pinda märjaks. Automaatsed põrandapuhastusvahendid ja mikrokiudmopid takistavad pesuaine kogunemist, eemaldades pindadelt liigse lahuse. Puhtama siseõhu saab õigete puhastusvahendite ja õigete puhastusmasinatega. Kuna puhastusmasinad on käsitsi puhastamisest efektiivsemad, tuleks neid võimalikult palju kasutada hoolduspuhastuseks. Põrandaid tuleks puhastada automaatsete põrandapesumasinatega. Pesuaine ja selle eemaldatud mustuse kogub masin.

PUHASTUSAINED JA KOGUSED

Üldiselt tuleks hoolduspuhastamiseks kasutada ainult väga väikest kogust pesuainet. Tüüpiline lahjendus on 1-5 ml / 1 l vett või 0,1-0,5%. Kuna oluline on saada õige kogus, soovitame pesuaine väljastamiseks dosaatorit või pumpa. Siseõhku mõjutavad kõige rohkem aine lõhn ja lahustid. Hoolduspuhastuseks tuleks kasutada lõhna- ja lahustivaba ainet. Teine tooteohutuse näitaja on Põhjamaade keskkonnamärgis, mis näitab, et on järgitud mitmeid kasutajate ohutuse standardeid.

KÕRGET SISERUUMIDE ÕHUKVALITEETI SAAB EDENDADA VALIDES:

  • lõhnavaba puhastusaine
  • lahustivaba puhastusaine
  • Põhjamaade keskkonnamärgisega toote
  • allergiamärgisega toote
  • dosaatori või doseerimisseadme
  • puhastusvahendid ja heas töökorras masinad
  • põranda hooldamise meetodid, mis vähendavad põhipuhastust

Ebapiisav hoolduskoristus muudab objektid vähem atraktiivseks ja vähendab kinnisvara väärtust. Hea hoolduspuhastus tagab objekti ohutuse ja puhtuse ning parandab siseõhu kvaliteeti.

Banner picture of Kiilto products which promote high indoor-air quality

Meie tootevalikus on puhastusained, mis on tõestanud*, et need soodustavad siseõhu kõrget kvaliteeti. Lisateave toodete kohta:

* Tootearendusjuhi Heidi Kähköneni kinnitus: KiiltoClean Oy hooldusvahendid