Terviklahendused / Tööstusliimid /

CLT ja liimpuidu valmistamisest

Õigesti projekteeritud ja ehitatud kandvad puitkonstruktsioonid kestavad põlvest põlve ka nõudlikes tingimustes. Meie kliendina saate oma protsessi jaoks optimeeritud liimilahendusi ning kvaliteetset üldteenust kandvate puitkonstruktsioonide tootmiseks.

Kandvate puitkonstruktsioonide liimimine on üks nõudlikumaid protsesse puidu liimimisel. Sellised konstruktsioonid on projekteeritud vastu pidama aastakümneid. See tähendab, et ka konstruktsioonis kasutatav liim peab vastu pidama hooajalistest muutustest põhjustatud deformatsioonidele.

Meie formaldehüüdivabad tooted aitavad saavutada kvaliteetse tulemuse. Meie katsetusteenindus ja tehniline tugi võimaldavad meil välja töötada liimimisprotsesse veelgi nõudlikumate olude jaoks.

Näiteid meie liimilahendustest

Sõrmseotistes kasutatavad liimid

Sõrmseotised liimpuidus peavad olema tugevad ja vastupidavad. Liigset kokkusurumist tuleks vältida, et iga järgnev hööveldamine toimuks sujuvalt ja puitu ei läheks raisku.

Pinna lamineerimisel kasutatavad liimid

Pinna lamineerimisel peab liim toimima usaldusväärselt kõikides oludes, sõltumata muutustest tootmiskeskkonna temperatuuris ja niiskusesisalduses. Liimitavate pindade suurest pindalast tingituna on kasutatava liimi koguse optimeerimine oluline, et vältida kvaliteedi arvel tehtavat kompromissi.

Ristkihtliimpuidu korral kasutatavad liimid

Seoses nõudluse kasvuga ristkihtliimpuidu järele on oluline jääda ka siin arendajate esiritta nii liimimise kvaliteedi kui ka liimimisprotsessi tõhususe mõttes. Õige liimi valimisega saab mõjutada ka liimimisele järgnevaid tööetappe, vähendades näiteks vajadust eemaldada liigset liimi, mis on liimitavate pindade vahelt välja tulnud.

Klientidelt

Kiilto pani õla alla palkide tootmistehase käivitamisele – luues veelgi tugevama sideme puidu ja liimide vahel

Loe edasi

Meie toodete kaubamärgid

Tooted

Mida me saame koos saavutada?

Tere tulemast Kiilto maailma

Uudised