Dokumendid / Professionaalne hügieen /

Tootemärgised

Lisaks juhistele sisaldavad tootemärgised teavet toote sisu, päritolu, omaduste, kasutamise ja kõrvaldamise kohta.

ALLERGIAMÄRK

Lõhna-ja värvaineteta tooted, mis on välja töötatud koostöös Allergia, Naha ja Astma Föderatsiooniga, on saanud allergiamärgise.

VÕTME MÄRK

Päritolumärk “Võtme märk” näitab, et vähemalt 50% tootest või teenusest pärineb Soomest.

BIOLAGUNEMISE MÄRGISTUS

Vähemalt 60% biolagunevaks klassifitseeritud toorainest laguneb looduslikus keskkonnas 28 päeva jooksul.

CE-MÄRGIS

CE-märgis on mõeldud haigla hügieenitoodetele, mis on valmistatud vastavalt EL-i meditsiiniseadmete direktiivile. Mõned tooted vajavad sõltumatult teavitatud asutuse vastavushindamist. Sellistel juhtudel märgitakse teavitatud asutuse number CE-vastavusmärgise alla.

PÕHJAMAADE KESKKONNAMÄRGIS

Joutsenmerkki

Põhjamaade keskkonnamärgis Luik antakse toodetele, mis vastavad rangetele keskkonnanõuetele. Keskkonnamärgise skeem hindab toote mõju keskkonnale kogu selle olelusringi vältel.

KIILTO TURVA

Kiilto Turva ohutusmärgis näitab, et toote allaneelamise vältimiseks on lisatud mõruainet. Seda tehakse ohutuse suurendamiseks (eriti lastega leibkondades).

M1 KLASSIFIKTSIOON

An M1 klassifikatsioon antakse madala heitkogusega tootele. Eesmärk on parandada siseõhku, soodustades vähem heitkogustega materjalide väljatöötamist.

NATURA

Uue Kiilto Natura tootevaliku tooted on valmistatud taimsest, s.t taastuvast ja biolagunevast toorainest, mida on toodetud vastutustundlikult. Toodetes ja pakendites kasutatavatel toorainetel on eraldi tsüklid.

NSF

NSF-i kvaliteedimärk antakse toorainest valmistatud toodetele, mis sobivad kasutamiseks toiduainetööstuses.