Meist /

Meie lugu

Startup vaim alates 1919. aastast

1919. aastal oli Soomes peaaegu kõigest puudus. Kuid leidlikke inimesi oli palju. Kui kaupu ei olnud võimalik importida, asutati nende valmistamiseks ettevõtted. Nii tekkis ettevõte, mida kutsume Kiiltoks.

1910. aastatel polnud apteekides saada juukse- ega suuvett, kingatehastes olid lõppenud värvid, poleerained, vahad ja liimid, mööblitehased vajasid piiritusalusel lakke ning poleerimisaineid. Nimi Kiilto (soome keeles läige) viitab toodetele, mida ettevõte noil varastel aegadel valmistas.

Liim asendab mehhaanilised liited

Kiilto esimeseks omanikuks oli ideedest pakatav mees, kes selgitas aega raiskamata välja tehase jaoks tähtsad tooted ja kliendid. Muuhulgas haaras tema tähelepanu võimalus toota liime kingatööstuse jaoks, milles ta nägi suurepärast turupotentsiaali. Liimimine võinuks asendada traditsioonilised mehhaanilised liited, luues eelduse mitmesuguste materjalide puhtaks ja kenaks kokkuühendamiseks.

Ehitusliimide tootmisele andis tõuke ka liimitavate põrandakatete läbimurre 1930. aastatel. Käsikäes materjalide ja meetodite arenguga kasvasid vajadused ning kasutusvõimalused ehituses ja mitmesugustes tööstusvaldkondades.

Samuti selgus, et kinnitamine muutus üha sagedamini mitmekülgseks protsessiks, mis hõlmas liimimise kõrval muidki etappe. See arusaam innustas Kiiltot oma tootevalikut laiendama.

Tänapäeval arendab ja toodab Kiilto liime ja seonduvaid tooteid ning süsteeme kõikvõimalike ehitus-, renoveerimis- ja tööstusrakenduste tarbeks.

Tugevaima sideme loomine üle 100 aasta

1919

Vundament

27. oktoobril 1919 a. asutatakse Tamperes Pispalas Teknokemiallinen Tehdas OY Santalahti. 1924 a. kannab ettevõte nime Kiilto Oy.

1930

Number 1 kingaviks

Esialgu valmistab ettevõte keemikutele kosmeetikat, kingavabrikutele värve, kingavikse, vahasid ja liime, samuti mööblitootjatele piirituslakke ja poleerimisvahendeid..

1961

Keskendumine liimidele

1960. aastatel otsustas ettevõte keskenduda liimide tootmisele. Valikusse kuuluvad ka liimiga seotud tooted.

1983

Laienemine puhastussektorisse

Ettevõte laieneb puhastussektorisse, lisades puhastusained tootevalikusse. Algab ulatuslik kliendikoolitus.

1987

Rahvusvahelistumine

Esimene rahvusvaheline tütarettevõte on asutatud Rootsis. Täna on rahvusvahelisi tütarettevõtteid juba 10 riigis.

2010

Puhtuse ja hügieeni valdkond kasvab

Kiilto puhtuse ja hügieeni valdkond laieneb uutele ärivaldkondadele.

2017

Uus valdkond: leegiaeglustid

Kiilto tööstusäri laieneb. Keskkonnasõbralikud leegiaeglusteid luuakse tootearenduse kaudu.

2018

Rootsi TM Progressist saab Kiilto osa

Tehingu abil suureneb põrandakatete oskus. Uut äritegevust ehitatakse ka Soomes.

2018

Kiilto kaubamärk ja logo uuendatud

Kiiltol on neli ärivaldkonda: ehitus, professionaalne puhastus ja hügieen, tööstuslikud liimimis- ja hügieenilahendused ning tarbijaäri. Muudatuse raames käivitatakse professionaalidele mõeldud toodete ja teenuste kaubamärk Kiilto Pro

2019

Kiiltost saab juhtiv hügieenilahenduste tarnija Põhjamaades

Kiilto võtab üle CCS Healthcare Holding AB ja temast saab käte- ja pinna desinfitseerimislahenduste turuliider Rootsis, Norras ja Taanis.

Kiilto logo läbi aegade

1924
1969
1994
2018