Uuenev artikkel – Olukord Ukrainas

11.08.2022: Oleme põhjendamatust rünnakust Ukraina vastu šokeeritud ja suures südamevalus. Kiilto mõistab teravalt hukka Venemaa valitsuse sõjalise agressiooni Ukraina vastu. Meie esmaülesanne on teha selles raskes olukorras kõik, mis suudame, et tagada oma kohalike töötajate ohutus ja heaolu. Jälgime tähelepanelikult olukorra arengut ja täiendame seda artiklit vastavalt olukorrale.

Mõju meie tegevusele Ukrainas, Venemaal ja Valgevenes 

Kiilto töötab aktiivselt selle nimel, et teha teoks oma kavatsus anda Venemaal asuvad tütarettevõtted üle uute investorite kätte. Selle loovutamisprotsessi põhjuseks ei ole rahalised motiivid, vaid see on seaduslik viis Venemaa turult tagasi tõmmata.

Juulis jõudsid Kiilto ja Bergauf Group kokkuleppele. Bergauf Group, üks suurimaid ehituskemikaalide tootjaid Venemaal, omandab Kiilto grupi tegevuse Venemaal. Omandamiseks on vaja heakskiitu asjakohastelt Venemaa ametiasutustelt, mis ootuste kohaselt saadakse järgnevate kuude jooksul. Omandatavad juriidilised isikud on AO Kiilto-Klei, OOO Kiilto Family ja OOO Kiilto-Klei Ramenskoe.

Muude Kiilto tütarettevõtete müük Venemaal jätkub ja läbirääkimised võimalike ostjatega on pooleli. Meie tegevus Valgevenes on lõppenud.

Pärast seda, kui üleminekuperiood ja loovutamine on lõppenud, ei jätka Kiilto enam mingit tegevust Venemaal ega saa Kiilto tootemarki seal enam kasutada. Üleminek viiakse lõpule kohaldatavaid sanktsioone ja seadusandlust järgides ning meie töötajate ohutust tagades. 

Meie toetus Ukrainale

Tunneme kergendust uudiste üle, et meie Ukraina kolleegid ja nende pered on väljaspool ohtu. Töötame selle nimel, et selgitada välja nende individuaalsed vajadused ja soovid, kuidas neid praeguses olukorras aidata, püüdes leida konkreetseid viise nende aitamiseks sellistes rasketes tingimustes.

Esimese sammuna oma Ukrainas olevate töötajate aitamisel maksis Kiilto OY välja nende kahe kuu palgad ja iga-aastase boonuspalga 2022. aasta eest juba ette. Olukorda jälgitakse pingsalt ning uuritakse edasisi abistamisvõimalusi, otsustades nende üle paindlikult, vastavalt sellele, kuidas olukord ja hetkevajadused muutuvad.

Kiilto OY on annetanud 50 000 eurot Finn Church Aid‘ile (Soome kiriklik abiorganisatsioon), mis on Soome suurim rahvusvaheline abiorganisatsioon, et abistada selle kohutava olukorra ohvreid kriisipiirkonnas. Lisaks on Kiilto OY koos Instaga annetanud 10 000 eurot kriisiabi jaoks rahvusvahelise pereettevõtluse võrgustiku kaudu.

Kiilto OY on saatnud annetusi kriisipiirkonda Soomest, Taanist, Rootsist ja Norrast. Koos ettevõttega Udvikling Assens ja muude kohalike firmadega Lääne-Fynist Taanis saadeti Poola-Ukraina piirile veoauto, milles oli 14,5 tonni annetatud kaupu. Saadetises olid näiteks seebid, kätekreemid, käte desinfitseerimisvahendid, mähkmed, imikute toidusegud, riided, joogid, madratsid ja padjad. Soomes on Pamark Groupi korraldatud saadetise kaudu annetati kriisipiirkonna aitamiseks hügieenitooteid nii tervishoius kui ka isiklikuks kasutamiseks. Rootsist annetati UkrainaTransporteni kaudu koostöös Rootsi Medtechi ja Labtechiga käte desinfitseerimisvahendeid Ukraina tervishoiuasutustele. Norrast on Kiilto OY EagleMissioni kaudu annetanud Ukrainale Antibaci käte desinfitseerimisvahendeid.

Mõju meie toodangule ja tarnetele EMP riikides.

Olukord Ukrainas on väga murettekitav ja sellel on mitmemõõtmeline mõju ülemaailmsetele tarneahelatele ning sellest tulenevalt ka toodete saadavusele ja hindadele. Teeme kõik endast oleneva, et see mõju oleks minimaalne. Meie tegevus väljaspool kriisipiirkonda ei sõltu Venemaa, Valgevene ega Ukraina toorainest.

Kui kriis kestab lühikest aega, ei tohiks see mõjutada meie toodete kättesaadavust EMP riikides. Kui kriis pikeneb, hakkavad mõjud ilmnema tarneahelas, näiteks suurenevad energia-, tooraine- ja logistikakulud, väheneb tooraine kättesaadavus, pikenevad tarneajad ja tekivad probleemid logistikas. Olukorra jätkumisel mõjutab see meie hinnangul ka keemiatööstuse kulusid.

Kiilto Ukrainas, Venemaal ja Valgevenes

Ukrainas oli Kiiltol 20 töötajat kohalikus tütarettevõttes TOV Kiilto-Klei ning meie kontor asus Kiievis.

Venemaal kolm tütarettevõtet: Kiilto Family LLC, KiiltoClean LLC ja AO Kiilto-Klei. Kiilto on Venemaal tegutsenud aastast 1995 ja andnud seal tööd kokku ligikaudu 200 inimesele.  Tegutsetakse mitmes kohas: Peterburis, Ramenskojes, Kalugas, Levašovos ja Moskvas, nendest toimub tootmine Ramenskos, Levašovos ja Kalugas. Venemaal toodetud toodangut müüakse Venemaal ja Valgevenes ning eksporditakse ainult Valgevenesse.

Valgevenes töötas  meil kohalikus tütarettevõttes IOOO Kiilto Klei 5 töötajat ja meie kontor asus Minskis.

Lisateave

Värskeima teabe saamiseks olukorra kohta jälgige selle artikli täiendusi. Täiendavad küsimused Ukraina olukorra mõjude kohta palume suunata oma Kiilto kontaktidele.