Uuenev artikkel – Olukord Ukrainas

29.3.2022: Oleme hiljutisest põhjendamatust rünnakust Ukraina vastu šokeeritud ja suures südamevalus. Kiilto mõistab teravalt hukka Venemaa valitsuse sõjalise agressiooni Ukraina vastu. Meie peamine eesmärk selles keerulises olukorras on teha kõik endist olenev, et tagada meie kohalike töötajate turvalisus ja heaolu. Meie mõtted on oma kolleegide ja nende peredega ning me keskendume eelkõige nende turvalisusele. Jälgime tähelepanelikult olukorra arengut ja täiendame seda artiklit vastavalt olukorrale. 

Meie toetus Ukrainale 

Oleme informeeritud ja tunneme suurt kergendust, et meie Ukraina kolleegid ja nende perekonnad ei ole hetkel ohus. Tegeleme nende individuaalsete vajaduste ja abisoovide väljaselgitamisega, püüdes leida konkreetseid viise, kuidas neid selles keerulises olukorras aidata.

Esimese abistava sammuna maksame oma Ukraina töötajatele kahe kuu töötasu ja 2022. aasta lisatasu ettemaksuna. Jälgime olukorda tähelepanelikult ning uurime edasisi abistamisviise ning teeme otsuseid paindlikult, lähtudes olukorra arengust ja hetkevajadustest.

Kiilto OY annetas 50 000 eurot Soome suurimale rahvusvahelisele abiorganisatsioonile Kirkon Ulkomaanapu, et aidata selle kohutava olukorra ohvreid kriisipiirkonnas.

Samuti on saadetud kriisipiirkonda annetusi Soomest ja Taanist. 8. märtsil saadeti Taanist West Funenis´t koos Udvikling Assensi ja teiste kohalike ettevõtetega Poola-Ukraina piirile veoauto annetusega 14,5 tonni kaubaga. Saadetis sisaldas nt. seepi, kätekreemi, kätepuhastusvahendeid, mähkmed, imiku piimasegu (rinnapiima asendaja), riideid, jooke, madratseid, patju. Samal ajal annetas ka Soomes Raisios Pamark Groupi korraldatud saadetise vahendusel tervishoiuhügieeni- ja isikliku hügieeni kaupu, et aidata kriisipiirkonda. 

Järgime regulatiivseid otsuseid ja oleme valmis kohandama oma tegevust EL-i juhistele vastavalt.

Mõju tootmisele ja tarnetele

Olukord Ukrainas on väga murettekitav ning sellel on mitmemõõtmeline mõju ülemaailmsetele tarneahelatele ning sellest tulenevalt ka toodete saadavusele ja hindadele. Teeme kõik endast oleneva, et see mõju oleks minimaalne. Kiilto tegevus väljaspool kriisipiirkonda ei sõltu Venemaa, Valgevene ega Ukraina toorainest. Kiilto jälgib olukorda tähelepanelikult, ning jätkab tegevusi oma hea tarnevõime säilitamiseks.

Kui kriis kestab lühikest aega, ei tohiks see mõjutada meie toodete kättesaadavust (välja arvatud üksikud tooted, mida tarniti Venemaalt: Fix ja Pro Fix plaatimissegud ning Kiilto Multi Floor põrandatasandussegu). Kui kriis kestab kauem, hakkavad mõjud ilmnema tarneahelas, näiteks suurenevad energia-, tooraine- ja logistikakulud väheneb tooraine kättesaadavus, tarneajad pikenevad ja tekivad probleemid logistikas. Olukorra jätkumisel mõjutab see meie hinnangul oluliselt ka keemiatööstuse kulusid. 

Mõju Kiilto tegevusele Ukrainas, Venemaal ja Valgevenes 

Kiilto tegutseb Ukrainas, Venemaal ja Valgevenes. Tegevus Kiievis on hetkel katkestatud. 

Kiilto töötab aktiivselt selle nimel, et anda oma Venemaal asuvad ärid üle uutele investoritele ja koondada äritegevus Valgevenes. Kuna kohalik seadusandlus muutub praeguses olukorras iga päevaga, tekib selles protsessis palju keerulisi probleeme. Kiilto annab endast parima, et leida võimalikult kiiresti püsiv lahendus olukorrale.

Kiilto tegevused Ukrainas, Venemaal ja Valgevenes

Ukraina Kiiltos töötab 20 töötajat kohalikus tütarettevõttes TOV Kiilto-Klei ning kontor asub Kiievis. 

Venemaal on kolm tütarettevõtet: Kiilto Family LLC, KiiltoClean LLC ja AO Kiilto-Klei. Kiilto on Venemaal tegutsenud aastast 1995 ja annab seal tööd kokku ligikaudu 200 inimesele.  Kiilto tegutseb erinevates kohtades: Peterburis, Ramenskojes, Kalugas, Levašovos ja Moskvas, nendest toimub tootmine Ramenskos, Levašovos ja Kalugas. Venemaal toodetud toodangut müüakse suuremas enamuses ainult Venemaal ja Valgevenes ning eksporditakse ainult Valgeveesse.

Valgevenes töötab Kiilto OY kohalikus tütarettevõttes IOOO Kiilto Klei 5 töötajat ja kontor asub Minskis. 

Lisateave

Tänase päeva jooksul saadame täpse info Venemaalt Eestisse tarnitavate toodete lõpetamisest ning pakume välja ka Soomest tarnitavad alternatiivid, millega võiks nimetatud tooted asendada

Värskeima teabe saamiseks olukorra kohta jälgige selle artikli täiendusi. Täiendavad küsimused Ukraina olukorra mõjude kohta palume suunata oma Kiilto kontaktidele.