Mittevalguv, elastne ja universaalne plaatimissegu keraamiliste plaatide ja looduskivi kinnitamiseks. Pikk tööaeg. Sobib ka välistingimustesse ja põrandaküttele. C2TES1 klassifikatsioon. C2TES2 klassifikatsioon koos lisaainega Kiilto Fixbinder.

Eriomadused

  • universaalne
  • keraamiliste plaatide, dekoratiiv- ja looduskivi paigaldamiseks
  • kulu  2–3 kg/m²
  • vuukimine: 24-48 h
  • sise- ja välistingimustesse

  Materjalid

  Rakendus

  Mittevalguv plaatimissegu keraamiliste- ja klinkerplaatide, kergbetooni ja niiskust taluva looduskivi paigaldamiseks muuhulgas ka plast-, värvitud, plaaditud pindadele, samuti Kiilto hüdroisolatsioonimastiksite või Kiilto niiskustõkkega töödeldud pindadele. Plaatimistööd saab sooritada ilma vuuginöörita. Sobib kasutamiseks nii sise- kui ka välistingimustes. Ei sobi kasutamiseks pindadel, mis on pidevalt vee all (nt. basseinid).

  Plaaditavad pinnad peavad olema puhtad ja tolmuvabad. Eemaldage veebaasil silumis- ja tasandussegud. Kuivad ja imavad pinnad tuleb niisutada (v.a plaatpinnad). Lülitage põrandaküte välja u 24 tundi enne plaatimist. Plast-, värvitud, kahhel- ja klinkerpindu plaatides tuleb jälgida, et:

  - pind on plaatimiseks piisavalt tugev,
  - plaaditav pinnakattematerjal on tugevalt kinni aluspinnal,
  - vaha, rasv ja mustus pestakse plaaditavalt aluspinnalt Maalarinpesu puhastusvahendiga ja loputatakse korralikult.
  Kui pind on kuivanud, lihvige seda vajadusel ja eemaldage lihvimistolm;

  Notching of trowel
  Notching of trowel
  Pakendi suurus EAN kood
  5 kg 6411513520055
  20 kg 6411513520208
  Aluspõranda niiskus

  - betoon < 90% RH

  Avatud aeg

  üle 0,5 MPa / 30 min (EN1346)

  Deformatsioon

  üle 2,5 mm (EN12002)

  KLASSIFIKATSIOONID

  C2TES1 (EN12004), M1

  Kasutustemperatuur

  Optimaalne 18–20 °C, minimaalne 5 °C

  Kulu

  u 3 kg/m² kasutades normaalse hammastusega segukammi (hamba mõõtmed: 6mm x 6mm x 6mm) u 2 kg/m² kasutades mosaiik-segukammi (hamba mõõtmed: 4 mm x 4 mm x 4 mm).

  Külmakindlus

  Külmakindel

  Ladustamine

  Avamata pakendis kuivas ruumis 1 aasta

  Libisemine

  alla 0,5 mm (EN1308)

  MAX TERA SUURUS

  0,5 mm

  Nakketugevus

  üle 1,0 MPa EN 1348

  Pakendi suurused

  5 kg plastnõu, 20 kg kott

  Segamissuhe

  5,5–6,0 l vett / 20 kg kott

  Sideaine tüüp

  plasti-tsemendi-kvartsibaasiline pulber

  Tuletundlikkusklass

  E

  Tööaeg

  Töötlemisaeg u 3–4 tundi pärast vee lisamist.

  Kasutusjuhend

  Puistake pulber aeglaselt, pidevalt segades jahedasse, puhtasse vette, kuni moodustub ühtlane mass. Laske segul seista u 15–20 min ja segage veel kord kergelt. Kandke segu plaaditavale pinnale samaaegselt tugevalt surudes ja kammige segukammiga lahti alale, mis jõutakse plaatida 10–15 min. jooksul. Suruge plaadid tugevalt segule ja koputage kohe kinni. Plaatide asendit on võimalik muuta 15 minuti jooksul. Tõstke pisteliselt paigaldatud plaate ja kontrollige, et plaadi tagakülg oleks piisavalt seguga kaetud (kahhelplaadid 70–75% ja klinkerplaadid 80–90%). Välistingimustes plaatides peab plaadi tagakülg olema seguga aetud 100%. Piisava kaetuse tagamiseks tuleb segukammi hammastuse valimisel lähtuda plaatide mõõtmetest ja tagakülje mustrist.

  Värsked segujäägid eemaldage vee ja niiske lapiga. Kuivanud segu saab eemaldada ainult mehaaniliselt.

  Vuuke saab täita vuugitäidisega ja pinda kergelt koormata 24 tundi pärast plaatimist; mitteimavate aluspindade puhul 48 tundi pärast plaatimist. Soovitame kasutada Kiilto Vuugitäidist.

  Laske plaatidel nädal aega kuivada enne hariliku kasutuse alustamist. Kuivamisaeg pikeneb madala temperatuuri ja kõrge õhuniiskuse toimel. Elementide ja ehitusplaatidest seinte nurgad, seina- ja põrandaplaatide vahelised vuugid ning muud nihkevuugid vuukige silikoonhermeetikuga Kiilto Sanitaarsilikoon.

  Kiilto Betooniemulsiooni lisandi juhistekohase lisamise abil saab suurendada toote elastsust (CE-märk C2ES2).

  Sobib väiksemate pinnaebatasasuste parandamiseks enne plaatimist. Mitme millimeetri kõrguste pinnaebatasasuste parandamiseks soovitame kasutada Kiilto seinapahtlit või tasandussegu.

  Lisainformatsioon

  Käesoleval tootelehel esitatud teabe aluseks on meie ettevõttes läbi viidud katsete tulemused ja meie praktilised teadmised. Tehnilised andmed on määratletud standardtingimustes. Toote tõhusus ja tulemus sõltub kohapealsetest töötingimustest ja -meetoditest. Meie kvaliteedijuhtimissüsteem kindlustab ettevõtte toodete kõrge kvaliteedi. Me ei võta vastutust toote ebaõige kasutamise või valitsevate tingimuste korral, mille üle meil puudub kontroll. Seega, ei ole meil võimalik võtta endale vastutust lõpptulemuse eest. Toote õige kasutamine eeldab, et kasutaja tutvub tööjuhendis kirjeldatud tööpõhimõtete ja toimingutega.

  Keskkond ja ohutus

  Vältige kuivamata toote kokkupuudet nahaga, kasutage kaitsekindaid. Tutvuge tooteohutuskaardiga. Teavet toote ja pakendi kõrvaldamise kohta leiate kodulehel www.kiilto.com.