Instrumendi töötlemine

Meditsiinilisi instrumente ja esemeid, mis puutuvad kokku kehavedelikega või väljaheidetega, tuleb desinfitseerida käsitsi või automatiseeritud süsteemidega. Instrumentide töötlemise eesmärk on aidata teil kaitsta patsientide ja personali tervist ning heaolu, säilitades samal ajal ravi kvaliteedi, heaolu ja tasuvuse. Pakume CE-märgistatud, kontrollitud ja hõlpsasti kasutatavaid puhastusained instrumentide ja seadmete töötlemiseks.

Instrumentide eeltöötlus

Nõuetekohase puhastus- ja desinfitseerimistulemuse tagamiseks tuleb vältida jääkide ja vedelike kuivamist instrumentidele. Eeltöötluse eesmärk on kõrvaldada mikroobide kasv ja seeläbi vältida infektsioonide levikut. Kui eeltöötlusainet kasutatakse võimalikult kiiresti pärast operatsiooni, väheneb nakkusoht.

Enne instrumentide puhastamist hoiavad eeltöötlusained instrumentide pinnad niisketena, takistades mustuse kuivamist pindadele. Lihtsalt rakendatavad eeltöötlusgeelid tagavad ohutu käsitsemise ja parema lõpp-puhastustulemuse.

Instrumentide käsitsi puhastamine ja desinfitseerimine

Käsitsi puhastamine on kõigi nähtavate jääkide füüsiline eemaldamine objektilt, et muuta see käitlemiseks ja edasiseks töötlemiseks ohutuks. Selle valdkonna uusimate juhendite ja standardite tundmine koos praktiliste oskuste ja hästi testitud kemikaalidega tagab, et korduvkasutatavaid meditsiiniseadmeid on ohutu käsitseda ja kasutada patsientidel.

Infektsioonide ennetamine ja kontroll käib tervishoiuasutustes käsikäes meditsiiniseadmete töötlemisega. Valesti puhastatud meditsiiniseadmed võivad põhjustada infektsioone. Oluline on märkida, et kõik mikroorganismid ei põhjusta haigusi, kuid tervishoiutöötajad peavad siiski käsitlema kõiki saastunud instrumente kui potentsiaalselt nakkusohtlikke.

Automatiseeritud instrumentide töötlemissüsteemid

Suurem osa instrumentide puhastamisest viiakse lõpule automatiseeritud süsteemide abil, kasutades selliseid seadmeid nagu pesu- ja desinfitseerimismasinad või ultrahelipuhastusseadmed. Kasutatavad puhastusaineid peavad sobima paljude erinevate materjalidega ja tagama hügieenilise lõpptulemuse.

Seadmete nõuetekohane kasutamine ei eelda mitte ainult tõhusaid puhastusained, vaid ka teadmisi instrumentide töötlemisest ja käitlemisest. Kiilto koolitab oma kliente, et nad saaksid oma kvaliteetsete puhastusainete abil ekspertideks ja saavutaksid nõutavad hügieenistandardid.

Automatiseeritud ja manuaalsed endoskoopide töötlemissüsteemid

Paindlike endoskoopide puhastamine ja desinfitseerimine nõuab spetsiaalseid töötlusseadmeid ja protsessispetsiifilisi meetmeid, et tagada vastavus standarditele ja juhistele.​

Pakume endoskoopide töötlemiseks terviklahendust, mis hõlmab nii selleks otstarbeks välja töötatud kvaliteetseid pesuaineid kui ka koolitusi endoskoopide töötlemissüsteemide nõuetekohase kasutamise kohta.

Tehniline abi

Iso 15883 määrab kindlaks üldised nõuded kõikidele desinfitseerivatele pesumasinatele ja nende tarvikutele, mis on mõeldud korduvkasutatavate meditsiiniseadmete puhastamiseks ja desinfitseerimiseks. Samuti on selles täpsustatud puhastus- ja desinfitseerimisnõuded ning nõutava toimivuse saavutamiseks vajalikud lisaseadmed. Kirjeldatakse ka valideerimiseks, rutiinseks kontrolliks, järelevalveks ja korduvaks valideerimiseks vajalikke meetodeid ja vahendeid, mida kasutatakse perioodiliselt ja pärast olulisi remonditöid.

Meie tehnikud aitavad kaasa tõhususe määramisele ja juhendavad meie kliente toimivuse ja rutiinse kontrolli osas. Pakume ka tehnilist projekteerimist ja rakendamist tsentraliseeritud doseerimissüsteemide loomiseks instrumentide töötlemise ruumides.