Probiootiline puhastus

Probiootiliste puhastusvahendite abil saavutatakse topeltmõju: mustust eemaldavad koostisosad toimivad kohe ja probiootikumid jäävad pikaajaliseks puhastamiseks pinnale.

Meie keskkond on täis elu, mis on inimsilma jaoks nähtamatu – erinevad mikroobid on peaaegu kõikjal. Meie eesmärk on vähendada kahjulikke mikroobe pindade puhastamisega. Kasulikud mikroobid, nagu Kiilto Pro toodetes olevad probiootikumid, aitavad kaasa tervislike tingimuste säilitamisele. Just nii toimivad nad ka osana puhastusvahenditest. Mikroobe sisaldavad puhastuslahendused kasutavad elusate mikroobide võimet toota ensüüme mis lagundavad mustust ja kasutavad tulemust oma ainevahetuses.

Mis on mikroobid?

Meie keskkond, olgu see siis loodus või meie rajatiste pinnad, on täis mikroobe ehk mikroorganisme, mis on palja silmaga nähtamatud. Nende hulka kuuluvad bakterid, viirused ja seened. Mikroobid on väga kohanemisvõimelised ja neil on tagasihoidlikud toitainete vajadused.

Probiootikumid on inimesele ja keskkonnale kahjutud elusad mikroobid. Tavaliselt sisaldavad probiootilised puhastustooted Bacillus’i perekonna eoseid, kuna need esinevad looduslikult. Sarnaseid probiootilisi mikroobe on aastakümneid laialdaselt kasutatud toiduainetööstuses, söödavarakasvatuses, alternatiivses meditsiinilises hoolduses ning ravimite ja tööstuslike ensüümide tootmises.

Probiootilise puhastuse eelised

Probiootiline puhastus eristub tavalistest pesuainetest mitte ainult pindade puhastamise, vaid ka kasulike mikroobide toomisega pindadele. Need mikroobid püsivad töödeldud pindadel, tarbides aktiivselt mustust ja lõhnu isegi puhastuskordade vahel. Oma loomulike ensümaatiliste protsesside kaudu lagundavad need probiootikumid mustuse väiksemateks osakesteks, suurendades nende tõhusust järgnevates puhastustoimingutes.

Probiootilise puhastamise pikaajaline edu tuleneb abistavate mikroobide kasvust pindadel, järk-järgult asendades kahjulikke, sealhulgas patogeenseid. Kahjulike mikroobide asendumine on oluline haiguste leviku leevendamiseks. Lisaks aitab probiootikumide ensümaatiline mustuse lagundamine mitte ainult selle efektiivsel eemaldamisel puhastamise ajal, vaid soodustab ka tervislikumat elu- või töökeskkonda, vähendades kahjulike mikroobide levimust.

Tervislikumad ruumid

Regulaarne probiootiliste puhastusvahendite kasutamine tagab turvalisemad pinnad, kus probiootilised mikroobid asendavad kahjulikke mikroorganisme, nagu patogeenid.

Biofilmi eemaldamine

Probiootilised bakterid tarbivad orgaanilist mustust, nõrgestades olemasolevaid biofilme ja takistades uute teket. See aitab ka lõhnade eemaldamisel. Lisaks ei tekita lõppsaadused mingeid lõhnu.

Nordic Swan Ecolabel

Ecolabel seab probiootilistele puhastusvahenditele rangemad kriteeriumid: tooted, mis sisaldavad mikroorganisme, peavad näitama üleüldiste puhastusnõuete raames suurepäraseid puhastustulemusi.

Õppige tundma, kuidas probiootilised puhastusvahendid töötavad

Probiootilised Kiilto Pro puhastustooted sisaldavad looduslikult meie keskkonnast leitavaid mittekahjulike bakterite eoseid. Eosed püsivad pinnal kaua pärast puhastamist ja jäävad elujõuliseks ning aktiveeruvad mustuse esinemisel, pakkudes pikaajalist puhastusmõju.

Erinev perspektiiv igapäevasel puhastamisel

Probiootilised puhastusvahendid pakuvad pikaajaliselt paremat puhtuse ja hügieeni taset. Meetod eemaldab mitte ainult mustust ja kahjulikke mikroobe (patogeene), vaid vähendab ka kahjulike mikroobide elukeskkonda. Probiootikumid püsivad efektiivselt kaua pärast puhastamist.

Probiootilisi tooteid saab kasutada täpselt samamoodi nagu nende mitteprobiootilisi vastandeid tavaliselt. Vaadake iga toote kasutusjuhendeid juhise saamiseks. Probiootilised Kiilto Pro tooted on kasutaja ja puhastatud pindade jaoks ohutud.

Probiootilised puhastusvahendid toimivad eriti hästi avalikes kohtades, kus regulaarne probiootiliste puhastusvahendite kasutamine võib pindadel kasvavat mikroobipopulatsiooni muuta stabiilseks mikroflooraks, mis on tervise ja keskkonna jaoks ohutu, võttes ruumi patogeenidelt. Koolid, lasteaiad, puhkeruumid, hotellid, restoranid, bensiinijaamad, avalikud tualettruumid, hooldekodud ja haiglad on ideaalsed kohad probiootikumide jõu ärakasutamiseks.

1. Probiootilised mikroobid toodavad mitmesuguseid erinevaid ensüüme.
2. Need ensüümid lagundavad seejärel pindadel olevat orgaanilist mustust.
3. Lagundatud mustuse molekulid muutuvad väiksemaks ja on järgmise pinna puhastamise ajal lihtsamini eemaldatavad.
4. Lisaks suurendab mustuse lagundamise ensümaatiline protsess probiootikumide võimet mustuse molekule tarbida.

Kiilto Pro Universal Probio & Nordic Swan label

Uusim lisand probiootilistele Kiilto Pro toodetele, Kiilto Pro Universal Probio, on üks esimesi professionaalseid turul saadaval olevaid probiootilisi puhastusvahendeid, mis on samuti sertifitseeritud Põhjamaade Luige Keskkonnamärgiga.

Märgistuse kriteeriumid näevad ette, et mikroorganisme sisaldavad tooted peavad näitama üleüldiste puhastusnõuete raames suurepäraseid puhastustulemusi. Lisaks nõuab see, et puhastusvahendi probiootilised mikroorganismid oleksid tõestatult ohutud, looduslikud ja geneetiliselt muundamata. Mikroorganismid ei tohi olla ka antibiootikumide suhtes vastupidavad. Põhjamaade Luige Keskkonnamärk tähistab, et tootes sisalduvad ained avaldavad keskkonnale võimalikult vähe mõju ja toode on kasutajatele ohutu.

Keskkonnamärgi range kriteerium seab probiootilisele puhastusvahendile ka kaks piirangut: tooted ei ole mõeldud pindadele, mis puutuvad kokku toiduga, ega ka pihustamiseks.

Kasvav probiootiliste toodete portfell

Meie teadus- ja arendustegevus keskendub pidevalt uute probiootiliste toodete valemite arendamisele ja testimisele. Praegune probiootiline portfell hõlmab tooteid erinevate ruumide igapäevaseks puhastamiseks, probiootilist lõhnaeemaldust ja rasva hajutavat ainet professionaalsetes köökides. Kiilto Pro probiootilised tooted on äratuntavad ärinime järgi, mis sisaldab viidet probiootikumidele.

Probiootiline puhastamine lühidalt

  • Pikaajaline, parendatud puhtuse ja hügieeni tase
  • Puhastuse tõhususe suurendamine
  • Tervislikumad ruumid kasutajatele
  • Kahjulike mikroobide asendamine nende elukeskkonna vähendamise kaudu
  • Probiootikumid toodavad ensüüme, mis lagundavad orgaanilist mustust (valgud, tärklis, rasv ja/või taimeõli)
  • Biofilmi ja mustuse eemaldamine
  • Töötab lõhnakontrolli vahendina
  • Ohutu pindadele ja kasutajatele
  • Probiootikumid ja nende toodetud ensüümid on 100% orgaanilised ja looduslikud

Soovite rohkem teada saada probiootilisest puhastamisest?

Teid võib huvitada ka