Kreemid ja emulsioonid

Terve ja heas seisukorras hoitud nahk on parim võimalik kaitse haigustekitajate vastu.

Kuiva naha eest hoolitsemine

Käed on üks kehaosadest, mida kuivus kõige enam mõjutab. Nahk muutub karedaks ja sõrmeotstele võivad kergesti tekkida väikesed valulikud haavad. Regulaarne naha niisutamine aitab hoida käed elastsetena ja naha lipiidikihi kaitstuna.

Sage kätepesu võib nahka kuivatada, eriti talvel. Hea kätehügieen – st hoolikas kätepesu ja antiseptika on kõige tõhusam viis erinevate haiguste leviku vältimiseks, mis tähendab, et käsi tuleb sageli pesta, hoolimata naha võimalikust kuivamisest.

Käte hooldamiseks on saadaval palju tooteid, mis arvestavad naha tundlikkust. Käte õigeks pesemiseks kantakse kõigepealt vedelat seepi, seejärel loputatakse käed ja kuivatatakse põhjalikult. Vedelseebi valimisel on oluline valida toode, mis hooldab nahka ja on võimalikult õrn, kuid samas tõhus. Erisan Pro tooted on välja töötatud professionaalidele, kes peavad sageli käsi pesema. Tootearenduses on erilist tähelepanu pööratud ravivatele omadustele ning Erisan Pro tooted on heaks kiidetud Allergia-, Naha- ja Astmaliidu poolt.

Isegi kui kasutatakse hooldavat seepi, võib korduv pesemine siiski jätta naha kuivaks. Kui nahk on eriti kuivanud või tundlik, on heaks alternatiiviks Erisan Pesuvoide pesukreem, mis on välja töötatud õrnale ja õhukesele nahale. Vältida tuleks naha hõõrumist – käsi tuleks pesta ja kuivatada õrnalt, tupsutades, mitte hõõrudes.

Kui vesi ei ole kättesaadav, võib kätele teostada antiseptikat antiseptikumiga või antiseptiliste lappidega. Kõik Erisan Pro antiseptilised kätehooldusvahendid on välja töötatud ja toodetud Soomes Turus ning nende valmistamisel kasutatud tooraine ohutus on tagatud. Oluline on võtta piisavalt aega käte antiseptikaks – antiseptika on teostatud kui antiseptikum on täielikku kuivamist. Nähtava mustuse eemaldamiseks on alati soovitatav seebiga pesemine.

Terve nahk kaitseb end ilmastikutingimuste ja ebapuhtuse eest, arendades pinnale kaitsva ja niiskust siduva lipiidikihi. Pärast käte pesemist tuleks neid niisutada, eriti kui käsi pestakse sageli või kui nahk on juba kuiv. Kui nahk on ärritunud või eriti kuiv, tuleks hõõrumise asemel nahale tupsutada kätekreemi. Käekreemide kõige olulisemad omadused on naha kaitse ja kreemi niisutavus. Naha hooldamine ja kreemide regulaarne kasutamine hoiab ära ka nahaprobleemid.

Lõhnavabad kreemid on kõige ohutumad kõikidele nahatüüpidele. Erisan Pro niisutavad kreemid on lõhnavabad ja neile on omistatud Allergia-, Naha- ja Astmaliidu allergiasümbol. Kui kätekreemi määrimine nahale tekitab põletustunnet, on see tavaliselt märk sellest, et nahapind on rikutud ja tuleks kasutada suurema õlisisaldusega ravivat kätekreemi. Kui põletustunne püsib ning nahk on ärritunud ja punane, on soovitatav pöörduda nahaarsti poole.