Näomaskide pesemine ja hügieeniline kasutamine

Näomaski kandmine võib takistada nakatunud inimese viiruse levikut teistele, kuid ainult siis, kui seda kasutatakse õigesti.

Koronaviirus levib teadaolevalt tilkinfektsioonina köha või aevastuse kaudu. Lisaks võib nakatunud inimene levitada viirust üks kuni kaks päeva enne sümptomite ilmnemist. Näomaskide kandmine võib takistada nakatunud inimest viiruse levikut teistele, kuid see ei pruugi kaitsta viiruse nakatumise eest. Siiski on oluline, et maske kasutataks õigesti, sest vale kasutamine võib isegi suurendada nakatumisohtu.

Näomaski kandmisel on oluline meeles pidada järgmist:

  • Hea kätehügieen
  • Hea köhahügieen
  • Näo, nina ja suu kokkupuute vältimine
  • Ohutu kauguse hoidmine teistest inimestest

Kätehügieen maski kasutamisel

Näomaske tohib puudutada ainult puhaste kätega. Peske käsi või teostage antiseptikat enne ja pärast maski kandmist. Maski maha võtmisel puudutage ainult nööre. Peske käsi või teostage antiseptikat enne ja pärast maski eemaldamist. See tagab ohutuse ja hügieeni, kui olete kogemata puudutanud saastunud maski pinda.

Peske käed seebiga, loputage veega ja kuivatage hoolikalt. Kui vesi ei ole kättesaadav, võib kätele teostada antiseptikat antiseptikumiga või kasutades antiseptilisi lappe. Nähtava mustuse eemaldamiseks on alati soovitatav pesemine seebiga.

Näomaskide kasutamine

Ühekordsed näomaskid pakuvad parimat kaitset viiruse eest, nende kaitsev toime on kuni 88%. Ühekordsed maskid tuleks pärast kasutamist kohe prügikasti visata. Tekstiilist puuvillaste maskide kaitsevõime on 20-30%.

Korduvkasutatavate näomaskide pesemine

Kui kasutate korduvkasutatavat riidest maski, võib seda pärast kasutamist pesta ja uuesti kasutada. Soovitatav on pesta korduvkasutatavaid riidest näomaske 90 °C juures. Kui te ei ole kindel oma pesumasina tõhususes, soovitame kasutada pesutõhustajat, näiteks Kiilto Oxy Wash. Peske koos oma tavalise pesuainega. See on tõhus ka madalamatel temperatuuridel ning jätab pesu värskeks ja hügieeniliseks. Kui riidemaski ei saa kohe pärast selle eemaldamist pesta, tuleks seda hoida suletavas plastikkotis.

Ärge unustage pesu käsitsemisel head kätehügieeni. Peske käed sooja vee ja seebiga ning kuivatage hoolikalt. Lisaks tuleks pärast määrdunud pesu käsitsemist regulaarselt desinfitseerida pindu. See tagab, et midagi kahjulikku ei levi pindadelt desinfitseeritud tekstiilidele.