Õhulekete vältimiseks konstruktsioonides on parim lahendus Kiilto Pro Airseal Flex

Konstruktsioonide õhulekked seina- ja põrandavuukides, akende ja uste liitekohtades või toruläbiviikude vahel võivad olla suureks probleemiks, kuna just õhulekked mängivad suurt rolli hoone energiatõhususe, parema siseõhu kvaliteedi ning radoonikaitse osas. Kiilto Pro Airseal Flex on elastne ja kiududega tugevdatud hermeetik, mis on mõeldud erinevate õhulekete tihendamiseks kuivades siseruumides.

Kiilto uus hermeetik takistab edukalt veeauru liikumist ning on eriti energiatõhusus, laskmata sooja õhku eluruumist välja ning külma õhku ja niiskust sisse. Eriomadustena saame rääkida ka radoonikaitsest, mis levib eluruumidesse peamiselt just õhulekete kaudu. Airseal Flex tagab siseruumi ka üldist paremat siseõhukvaliteeti, kuna hermeetikuga suletud õhulekkekohad ei lase siseruumi tolmu ega muid peenosi.

Kiilto Pro Airseal Flexil on suurepärane nakkuvus enamiku materjalidega, see nakkub näiteks puitlaastplaadi, kipsplaadi, vineeri, tellise, betooni, roostevaba terase, tasanduskihtide ja tüüpiliste siseruumides kasutatavate veepõhiste seinavärvidega. Tegemist on fiiberkiududega tugevdatud pastaga, mille kasutustemperatuur on 15-25 kraadi.

Lihtne kasutamine, kiire tulemus

Enne kasutamist tuleb toodet segada. Pinnalt tuleb eemaldada lahtised osakesed, nagu seisev vesi, tolm, mustus ja soolaladestused, mis võivad nakkumist halvendada. Üle 3 mm suurused praod tuleb eelnevalt täita näiteks Kiilto Pro Masa tihendusmassiga.

Paigaldustööriistaks sobib sünteetiliste harjastega pintsel, vajadusel kasutada pindade kaitsmiseks maalriteipi, mis tuleb kindlasti enne toote kuivamist eemaldada. Kuivamise kiirus 4-24 tundi olenevalt tingimustest ja kihi paksusest. Kihi paksus pealekandmisel peaks olema umbes 1 mm (pragude katmisel 2 mm) ning materjal peaks olema pealekandmisel võimalikult ühtlane. Hermeetikut tuleb kanda probleemsesse kohta vähemalt kaks kihti. Teise kihi saab peale kanda, kui esimene kiht on täiesti kuivanud. Kiilto Pro Airseal Flexi saab vajadusel kasutada koos Kiilto butüüllindiga – sellisel juhul on kihi paksus umbes 6 mm. Teipi kasutatakse siis, kui konstruktsioonides toimub märkimisväärne liikumine.

Kiilto Pro Airseal Flex tuleb pärast kuivamist katta – toode on nii värvitav kui ka tasandatav. Katmata toote puhul on selle mehaaniline ja UV-vastupidavus piiratud. Hermeetiku kulu on 1.1 kg/m².

Toote paigalduse tööjuhis on allalaetav SIIT

Vaata paigaldusvideot siit: