Kuidas valmivad Kiilto Pro Natura tooted?

Kiilto Pro Natura tootesari on sündinud loodusliku tsükli tulemusena, ilma et see koormaks keskkonda tarbetult. Natura on jätkusuutlikkuse sertifikaat, kõik toodete toorained on taimepõhised ja 100 % biolagunevad.

Kiilto Pro Natura põhineb ringmajandusel ja on samm jätkusuutliku tuleviku suunas. Üldiselt on suurim mõju loodusele tingitud pesuaine toorainest, pakendist ja selle kasutamisest. Kiilto Pro Natura toodete tooraine on taastuv, mis tähendab, et see pärineb loodusest. Kiilto tootearendusjuht Heidi Kähkönen on Kiilto Pro Natura väljatöötamisel tihedalt osalenud ja räägib selle keemilisest koostisest:

“Kiilto Pro Natura tooted on valmistatud biomassist ja taimejäätmetest, tüüpiliseks tooraineks on näiteks maisi ja suhkrupeedi taimejäätmed. Tooraine on biolagunev, mis tähendab, et see ei moodusta süsteemseid ühendeid, mis oleksid loodusele kahjulikud.”

Taastuv tähendab, et kasutatud taime asemel kasvab uus taim. Biolagunev tähendab, et toode laguneb lühikese aja jooksul süsinikdioksiidiks ja veeks. Kiilto Pro Natura tooraine on nii taastuv kui ka 100 % ulatuses biolagunev.

“Kiilto Pro Natura” toodetele on omistatud ka Põhjamaade luigemärgis, mis on keskkonnasõbralike, ohutute ja tõhusate toodete sertifikaat. Põhjamaade luigemärgis vastab rangetele keskkonnakriteeriumidele, mis põhinevad elutsüklil. Kiilto Pro Natura on tõestatult tõhus ja jätkusuutlik.”

Vaata Natura toodete ja nende keemilise koostise esitlust videost: