Kiilto Pro Natura tooted keskkonnahoidliku puhtuse tagamiseks

Kiilto keskkonnaalase juhtpositsiooni eesmärk tähendab, et ettevõte arendab oma tooteid pidevalt edasi, et need oleksid vastutustundlikumad ja keskkonnasäästlikumad. Kiilto Pro Natura professionaalse tootesarja puhastusained on selle töö konkreetne näide.

Kiilto on juba pikka aega kasutanud erinevaid taimseid ja biolagunevaid tooraineid ning oli üks esimesi ettevõtteid hügieenisektoris, kes teenis üle 20 aasta tagasi Põhjamaade Luige keskkonnamärgise. Kiilto eesmärk on kahekordistada oma toodete taastuva ja taaskasutatava tooraine sisaldust aastaks 2022. Kiilto Pro Natura tooted on selle töö järgmine samm.

"Keskkonnasõbralik keemia on ka laiem suundumus, mis tuleneb Maa loodusressursside piiratusest. Ringmajandus on tõusev trend paljudes sektorites, sealhulgas keemiatööstuses. Meie jaoks on suurepärane, et saame olla selle arengu oluline osa meie enda tööstusharus," ütleb Kiilto professionaalsete puhastusvahendite lahenduste juht Tiina Laurén.

Natura puhastusained on valmistatud taimsetest toorainetest, mis on taastuvad ja kiiresti biolagunevad. Natura tootevalikus kasutatud tooraine ja pakkematerjal ringlevad oma elutsüklites. Tootevalikus on universaalsed puhastusained, klaasipuhastusained ja pesuained.

Kõik Kiilto Pro Natura tooted, mis vastavad Luige keskkonnamärgise kriteeriumidele, kannavad ka seda märgist. Märgis näitab, et toode on keskkonnale parem valik ja kasutajale ohutu. Nagu üha enam Kiilto puhastusaineid, on ka Kiilto Pro Natura tooted lõhnavabad ja kannavad Soome Allergia-, Naha- ja Astmaliidu poolt antud Allergiamärgist. Allergiamärgis tähendab, et tooted on läbinud sõltumatu analüüsi ja nende kasutamine on osutunud ohutuks. Tooted ei sisalda lõhnaineid ega muid tavaliselt ärritavaid või tundlikkust tõstvaid aineid.

"Põhjamaade Luige keskkonnamärgis on klientide poolt kõrgelt hinnatud ja seda peetakse sageli kohustuslikuks tootenõudeks. Märgise tähtsus näitab, et kasutajad soovivad konkreetseid tõendeid selle kohta, et arvesse on võetud nii keskkonda kui ka kasutaja ohutust. Meie jaoks tähendab see Põhjamaade Luige keskkonnamärgisega toodete suuremat müüki. Kilogrammides mõõdetuna on 73 protsenti meie müüdavatest professionaalsetest puhastusainetest Luige märgisega," ütleb Laurén.

Taastuvad pakkematerjalid

Kiilto puhastusained on pakendatud taaskasutatavasse polüetüleenist plastpakendisse. Pärast kasutamist saab tühjad ja loputatud pakendid viia jäätmekeskusesse, kus need sulatatakse plastgranulideks. Neid kasutatakse seejärel uute pakendite ja muude plasttoodete valmistamiseks. Viimastel aastatel on Kiilto koostöös klientidega korraldanud katseprojekte plastijäätmete vähendamiseks. Näiteks 2019. aastal aitas Kiilto Muumimaailma teemapargil oma plastijäätmeid taaskasutada.

Lisaks puhastusainetele endale laieneb Kiilto Pro Natura toodete keskkonnavastutus ka pakendimaterjalile. Kiilto on teinud koostööd oma pakenditootjaga, et töötada välja taaskasutatav plastpudel professionaalsetele puhastusainetele. Ühe liitri plastpudelid sisaldavad vähemalt 50 protsenti ringlussevõetud plastikut. Praegu on taaskasutatavatesse plastpudelitesse pakendatud Kiilto Window klaaspindade puhastamiseks ja Kiilto Pluscelan universaalne puhastusaine. Ümbertöödeldud üheliitrises plastpudelis on pakendatud ka palju muid Kiilto professionaalseid puhastusaineid.

"Ringlussevõetud plastpudelite kasutamine algas Natura toodete ühe liitri pudelitega, kuid meie eesmärk on suurendada ringlussevõetud plastpudelite kasutamist ja laiendada nende kasutamist ka muudele pakendimõõtudele. Keskkonnaalased kaalutlused muutuvad professionaalses puhastuses üldiselt üha olulisemaks. Ringlussevõetud plasti kasutamise suurenemisele aitavad kindlasti kaasa ka toornafta piiratud kättesaadavus ja selle kahjulikkus keskkonnale," ütleb Laurén.

"Kiilto tootearendus otsib pidevalt keskkonnasäästlikumaid tooraineid ja pakendeid. Meie eesmärk on, et aastaks 2025 koosneb 70 protsenti Kiilto pakenditest korduvkasutatavatest, ringlussevõetud või taastuvatest materjalidest.

Kiilto Pro Natura tooted on kergesti äratuntavad rohelise Natura logo järgi.