Kiilto Pro XPU
Liimi-, tihendus ja tugevdusmass

Väga elastne liimhermeetik siseruumides ja välistingimustes kasutamiseks. Ideaalne märgadele aladele. Lahustivaba. Sobiv kasutamiseks koos Kiilto ühekomponentsete hüdroisolatsioonimastiksitega nurkade ja toruläbiviikude tihendamiseks. Polüuretaanisisaldusega. Värv: erkvalge.

Eriomadused

  • kiirelt siduv ja elastne liimivuuk, suurepäerane nake
  • puidu, metallide, klaasi, kivi, plastide jms liimimiseks ja tihendamiseks, sh ka  vagun- ja haagiselamutele 
  • kulu 5x5 mm/12 m padrun
  • kuivamisaeg 3 mm/1 p; 10 mm/7 p
  • sise- ja välistingimustesse

Materjalid

Rakendus

Kiilto XPU on kiirsiduv, polüuretaani sisaldusega elastne liimhermeetik, mis põhineb silüülpolümeertehnoloogial. Sobilik erievate materjalide liimimiseks ja tihendamiseks (k.a keevitus) struktuursete ühenduste korral. Tüüpilisteks kasutuskohtadeks on näiteks sõidukikered, vagunelamud, bussid ja rongid. Ehituses kasutatakse toodet Kiilto XPU näiteks isolatsiooniplaatide, liistude, kraanikausside ja WC-pottide kinnitamiseks. Toode sobib ka läbiviikude, horisontaal- ja vertikaalnurkade tihendamiseks märjas ruumis nurgalindi ja läbiviigu tugevdustükkide asemel. Hea liimuvus mitmesuguste kivipindade, betooni, enamuse metallide, puidu, klaasi ja emailpindadega, samuti epoksiid- ja polüesterpindadega. Enne plasti ja kummi liimimist on soovitatav teha prooviliimimine tegelikes kasutustingimustes. Ehitusmaterjalide emissiooniklass M1. Suurepärane nakkuvus erinevate materjalidega - enamikul juhtudel ei ole vaja pinda eeltöödelda. Elastne, kuid mehaaniliselt tugev side. Ei sisalda polüvinüülkloriidi (PVC) ega lahusteid. Peaaegu lõhnatu. Hea vastupidavus kemikaalidele (lahjad lahused). Suurepärane vastupidavus ilmastikule ja ultraviolettkiirgusele. Kuivades kahanemine praktiliselt puudub. Ülevärvitav enamike värvidega (enne kasutamist testida). Lihvitav.

Pakendi suurus Toote kood EAN kood
Kiilto XPU valkoinen 290 ml T2441.926 6411512441290
Kiilto XPU valkoinen 600 ml T2441.933 6411512441603
Erikaal

u 1,3 kg/dm³

Kasutustemperatuur

+1 kuni +40 °C

Kõvadus

Kõvadus A 30

Ladustamine

Suletud originaalpakendis temperatuuril +10 °C kuni +25 °C säilib 18 kuud.

Läbikõvastumine

3 mm / päevas, u 10 mm / 7 päeva (23 °C / 50% RH)

Pakendi suurused

290 ml tuub, 600 ml vorst

Pealmise kihi kuivamisaeg

20 min (23 °C / 50% RH)

Sideaine tüüp

Spetsiaalne polümeer

Temperatuuritaluvus

-40 kuni +90 °C

Tõmbetugevus

1,6 N/mm² (DIN 53504)

Venivus

300% (DIN 53504)

Viskoossus

u 2 miljonit mPas (Brookfield H-Path T-F/2,5 +20 °C)

Värvid

valge

Vöö nihketugevus

- SS/SS 1,3 N/mm²

Kasutusjuhend

Kasutatavad materjalid peavad olema tolmuvabad, kuivad ning rasva- ja õlivabad. Parima tulemuse saavutamiseks puhastage metallpind tootega Kiilto Cleaner 303 ja seejärel eeltöödelge pind vajadusel tootega Kiiltoflex Metalliprimer. Kandke liim pinnale ja vajadusel siluge liimilabidaga. Suurte ühetaoliste pindade või väga kuivade pindade liimimisel on soovitatav pinnad kergelt veega üle pritsida (u 5–10 g/m2). Sulgege pakend pärast kasutamist hoolikalt. Kõvenemata toote saab eemaldada Kiilto Cleaner 303 või atsetooniga Kõvenenud toodet saab eemaldada vaid mehaaniliselt. Valitsevad tingimused nagu temperatuur, aluspinna temperatuur, materjal ja niiskus, samuti pealekantud liimi kogus, mõjutavad oluliselt puutekuivuse saavutamise ja lõpliku kuivamise aega. Seetõttu saab antud juhist kasutada lähtedokumendina.

Lisainformatsioon

Käesoleval tootelehel esitatud teabe aluseks on meie ettevõttes läbi viidud katsete tulemused ja meie praktilised teadmised. Tehnilised andmed on määratletud standardtingimustes. Toote tõhusus ja tulemus sõltub kohapealsetest töötingimustest. Samuti oleneb tulemus töömeetodist. Meie kvaliteedijuhtimissüsteem kindlustab ettevõtte toodete kõrge kvaliteedi. Me ei võta vastutust toote ebaõige kasutamise või valitsevate tingimuste korral, mille üle meil puudub kontroll. Seega, ei ole meil võimalik võtta endale vastutust lõpptulemuse eest. Toote õige kasutamine eeldab, et kasutaja tutvub tööjuhendis kirjeldatud tööpõhimõtete ja toimingutega.

Keskkond ja ohutus

Vältige kuivamata toote kokkupuudet nahaga, kasutage kaitsekindaid. Tutvuge tooteohutuskaardiga. Lisateavet toote ja pakendi kõrvaldamise kohta leiate kodulehel www.kiilto.com.