Linna

Tuntud Linna tooteperekonna ajalugu algas 1954. aastal, kui Noiro Oy tutvustas valikut laste tooteid. Linna ‘(‘ loss ‘) on tuletatud 1948. aastal Helsingis arhitekt Arvo Ylppö juhtimisel avatud lastelossihaiglast.

Selle kauni uue haigla torn jäädvustati esimeste Linna laste toodete pakendile. Kuigi lastelossi on aastate jooksul stiliseeritud, on see sellest ajast peale kaunistanud Linna šampooni pudeleid. Oleme ka 1960. aastatest alates truuks jäänud ikoonilisele, ainulaadse kujuga valgele plastpudelile.

Üle 50 aasta Linna šampooni

Linna lastehooldustooteid kasutati laste lossihaigla (Soome laste tervishoiu häll) laste hooldamisel, lasteõdede koolitamisel ja enneaegsete imikute hooldamisel. Linna šampoon töötati välja koostöös lastelossihaiglaga 1962. aastal. Juba siis oli mahe ja õrn koostis märksõna: uue toote pH väärtus oli pisarate pH väärtuse lähedal, et olla silmadele õrn. 1960. aastate alguses viis see Linna šampooni hooldava toote lubaduseni “Peseb pisarateta”.

Juba siis olid Linna müügiargumendiks lastelossi professionaalide head kogemused, tooteohutus ja kodumaine tootmine. Õrn Linna šampoon, mis Soomes oli 1980. aastatel Soome populaarseim kaubamärk, oli edukas ka täiskasvanute seas. Kui Linna šampoon sai 25-aastaseks, oli see päritud emalt tütrele, lapsed vanaisale – Soomes olid kõik sellest tootest teadlikud. Täna toodetakse kõiki Linna tooteid Soomes Turus Kiilto tehases.