Uus Kiilto Pro Lino põrandaliim

Kiilto on tulnud turule uue tootega – Kiilto Pro Lino põrandakatteliim. Tegemist on kergesti pealekantava akrüüldispersioonliimiga, mis on mõeldud linoleumist põrandakatete ja -plaatide ning tekstiilist tagaküljega põrandakatete paigaldamiseks nii betoonist, põrandatasandussegust kui ka ehitusplaatidest aluspindadele.

Kiilto soovitus on betoonpinnad alati enne põrandakatte liimimist tasandusseguga tasandada, seda eelkõige põhjusel, et vältida mittetäielikult kuivanud betooni võimalikku reageerimist liimiga, põhjustades seeläbi ruumi siseõhu kvaliteedi ja lõhnaprobleeme, mis pikas perspektiivis on tervisele kahjulikud. Kuid lisaks sellele tagab ka betooni katmine tasandusseguga põrandakatte liimimiseks siledama aluspinna ning seeläbi ka kvaliteetsema lõpptulemuse.

Kiilto Pro Lino põrandakatteliimil on hea märgnakkuvus võrreldes plastkatte jaoks mõeldud tavadispersioonliimidega. Linoleum tuleb kinnitada alati märjale liimile, kuna liim peab saama tungida kõikidesse linoleumi taguse dzuutkanga õnarustesse, et katet hiljem põrandal hästi kinni hoida. Linoleumi liimimisel on liimikulu suurem, u 350-450 g/m². Liimi suurem kulu tuleneb sellest, et linoleumi tagune on krobeline ja liim peab kõik need krobelisused ära täitma. Kiilto Pro Lino ei sisalda plastifikaatoreid ega 2-etüülheksanooli.

Linoleumi liimi üks väga olulisi tehnilisi omadusi on, et liimside aluspõranda ja pinnakatte vahel peab kuivama väga jäigaks (kõvaks), mitte ei jää pehme nagu klassikaline PVC katte liim. Linoleum on oma olemuselt looduslikest komponentidest kate (korgipuru, puupuru, vaigud) ning seetõttu paisub/kahaneb koos õhuniiskuse muutustega ruumis. Kõva liimi ülesanne ongi hoida katet kõvasti kinni, et see ”elaks” nö vähem. Kui liim seda ei suuda, siis linoleumi paanide vuugid rebenevad lahti.

Katte liimimisel tuleb jälgida, et aluspind oleks täielikult kuiv, tugev, sile, tolmu- ja rasvavaba. Liim kantakse aluspinnale hammastatud liimikammiga B1. Põrandakate pressitakse värskele liimile ja hõõrutakse koheselt põrandale ning rullitakse seejärel üle. Vuukidest välja pressiv liim ja liimiplekid eemaldatakse värskelt. Kindlasti tuleks arvesse võtta iga põrandakatte tootja üksikasjalikke paigaldusjuhiseid.

Täisteenust koos betooni ületasandamise ja põradakatte liimimisega saab tellida nüüdsest ka Kiiltost. Pakume teenust veoauto baasil mobiilse pumpamissüsteemiga. Uuri teenuse ja hinna kohta lähemalt aivo.joemets@kiilto.com või telefonilt 50 76 193.

Kiilto Pro Lino põrandakatteliim on saadaval 10 l plastnõus.

T-kood: T1080.010; EAN: 6411511080100

Veelgi põhjalikum info telefonilt 60 31 900

Toote kohta lisainfo SIIT