Ühised väärtused tugevdavad KraftPali ja Kiilto partnerlust

Kartongist kaubaaluste tootja KraftPal kasutab oma toodetes Kiilto biopõhist liimi ja Kiilto omakorda mõne oma tooterühma transpordil KraftPali kartongist kaubaaluseid. Keskkonnaväärtused ja vastutustundlik äritegevus on mõlema ettevõtte prioriteedid.

KraftPal toodab kartongist kaubaaluseid, mida kasutatakse logistikavaldkonnas. Need on hea alternatiiv traditsioonilistele puidust kaubaalustele. Kartongalused on vastupidavad, täielikult taaskasutatavad ja kerged. Hoolimata kergest konstruktsioonist taluvad need kuni tonnist raskust. See vähendab transpordiettevõtete veoste kaalu ning ühtlasi ka kütusekulu ja heitkoguseid.

„Tänu tõhusamale materjalikasutusele säästavad kartongist kaubaalused ka meie metsi, sest samast puidukogusest, mis kulub ühe puitaluse tootmiseks, saab valmistada viis kartongalust,“ ütles KraftPal Nordicsi asutaja ja tegevjuht Martin Wichmann.

Igal aastal kasutatakse üle kogu maailma umbes viis miljardit kaubaalust. Sellest kogusest ligikaudu 70 protsenti on uued tooted. Kuigi puidust rendialuseid taaskasutatakse ja parandatakse, on suur vajadus ka kasutamata kaubaaluste järele, kuna need on teatud valdkondades hädavajalikud. Selleks sobivad kartongist kaubaalused nagu valatult.

„Praegu valmistame umbes miljon kaubaalust aastas ja lähiaastatel laiendame oma tegevust teise tootmisliiniga,“ sõnas Wichmann.

Kartongist kaubaalused kooskõlas kestliku arenguga

KraftPal alustas tootmist Soomes Lempääläs 2023. aasta suvel. Kümne töötajaga tehas rajati Marjamäki äriparki, mis toodab elektrit päikesepaneelidega ja biogaasist.

„Heitevaba vööndina sobis Marjamäki meie kestliku rõhuasetusega ideaalselt. Kuna rohepöörde edendamine on meie tegevuse alustala, peame kestlikkust silmas kõigi oma strateegiliste äriotsuste langetamisel,“ lisas KraftPali tegevdirektor Jarmo Palukka.

Selle taustal oli KraftPali otsus kasutada tootmisprotsessis Kiilto biopõhist liimi Kiilto Pro Pack Eco täiesti ootuspärane.

„Iga kartongaluse valmistamisel kasutame kahte Kiilto liimi. Üks neist on biopõhine Pack Eco, mis oli ka liimikatsete parim. Üldiselt polnud raske valikut teha,“ möönis Palukka.


Topias Heinisuo vaatab tootmisliinil valmiva kartongist kaubaaluse üle.

Pidev täiustumine on vastutustundlik valik

Kiilto töötas paberi- ja pakenditööstusele välja biopõhise dispersioonliimi Kiilto Pro Pack Eco. Liim vastab bioplastivabade võrdlustoodete omadustele. Klient saab selle kasutusele võtta tootmisprotsessis muudatusi tegemata.

Biopõhises liimis on fossiilne tooraine asendatud taastuvaga. Taastuva tooraine hulka võivad kuuluda materjalid, mis muidu jääks kasutamata, näiteks metsatööstuse kõrvalsaadused.

„KraftPali teine valik on kuumliim, mida nad kasutavad kartongi liitekohtade ühendamiseks. See liim nõuab kiiret ja optimaalset avamis- ja pressiaega. Kiilto püüab pidevate teadusuuringute ja tootearenduse abil oma sulavliime üha biopõhisemaks muuta,“ ütles Kiilto teadus- ja arendustegevuse juht Maija Kulla-Pelonen.

„Me investeerime palju tootearendusse ja püüame leida üha keskkonnasäästlikumaid lahendusi. Biopõhiste liimide lisamine tootevalikusse on Kiilto keskkonnalubaduste üks osa osa.

Igakülgne koostöö

KraftPali ja Kiilto koostöö on sujunud algusest peale suurepäraselt. Kui KraftPali Lempäälä tehase koosteliin valmis, korraldas Kiilto sealsetele töötajatele liimikoolituse, kus selgitas liimide omadusi ja andis juhiseid nende õigeks kasutamiseks.

„Koolitus andis meie partnerlusele tõeliselt hoogu. Me usaldame Kiilto kogemust. Käisime Kiilto katselaboris vaatamas, kuidas katsetatakse meie tootmisse sobivaimaid liime, misjärel tegime ühise lõppvaliku,“ jätkas Wichmann.

Partnerlus toimib suurepäraselt ka teistpidi: Kiilto kasutab KraftPali kartongaluseid oma tooteväljapanekute transpordil. Oma koostise poolest sobib kartongist kaubaalus selleks suurepäraselt.

 

Kiilto tooted KraftPali kartongist kaubaalusel.

„Ühine tegutsemine on tänuväärne, kuna meie väärtused ja töömeetodid on kooskõlas. Mõlema ettevõtte põhisuund on keskkonnavastutus. Koos tegutsedes liigume ühiselt kestlikuma tuleviku poole,“ tõdes Kiilto piirkonnajuht Topias Heinisuo.