Kiilto taotleb Põhjamaade Luigemärgiga keskkonna alast juhtpositsiooni

Põhjamaade Luigemärgiga tooted on oluline osa meie eesmärgist saada oma tööstusvaldkonna keskkonnasäästlikkuse liidriks. Sel aastal tõime turule Soome esimese Põhjamaade Luigemärgiga probiootilise puhastusvahendi.

Pakume laia valikut puhastusvahendeid, millest enamik kannab tänu meie ambitsioonikatele keskkonnaalastele jõupingutustele uhkusega Põhjamaade Luigemärki. Kiilto ja Põhjamaade Luigemärgi pikaajalise koostöö tulemusel on turule toodud kümneid luigemärgiga puhastustooteid nii tarbijatele kui ka professionaalidele.

Viimane uuendus professionaalse puhastuse valdkonnas on Kiilto Pro Universal Probio, mis on Soome esimene Põhjamaade Luigemärgiga probiootiline universaalne puhastusvahend. Otsus ökomärgise taotlemise kohta tehti juba projekti algusaegadel.

„Soovisime olla teerajajad, sest Põhjamaade Luigemärgiga probiootilised universaalsed puhastusvahendid ei olnud Soome turul veel kättesaadavad. Samuti toetab Põhjamaade Luigemärk Kiilto eesmärki olla keskkonnaküsimuste valdkonnas juhtpositsioonil. Samal ajal tahame toetada oma klientide keskkonnaalaseid eesmärke, sest mõned neist ei kasutaks Põhjamaade Luigemärgita toodet,“ märgib professionaalse puhastuslahenduste juht Tiina Laurén.

Probiootiline universaalne puhastusvahend saab professionaalse puhastustöö osaks

Kiilto Pro Universal Probio on universaalne puhastusvahend, mis sisaldab kasulikke mikroobe ehk probiootikume, mille ülesanne on tõhusamalt puhastada ja aja jooksul välja tõrjuda pindadele kogunevad kahjulikud mikroobid, näiteks patogeenid. Laurén rõhutab, et toode sobib eriti hästi erinevatele puutepindadele koolides, kontorites, lasteaedades, hotellides, hooldekodudes ja haiglates.

Tegu on ka Soome esimese probiootikume kasutava universaalse puhastusvahendiga, millele on omistatud Põhjamaade Luigemärk. Ökomärgis seab nõuded nii puhastusvahendite kui ka tootele lisatud probiootikumide ohutusele ja tõhususele.

„Osalemine Põhjamaade Luigemärgi taotlusprotsessis avab tõepoolest ökomärgise rangete nõuete suhtes silmad. Aga kui nõuded on lõpuks täidetud, on väga hea tunne teada, et sõltumatu asutuse kinnitusel on toode keskkonnale parim valik,“ mainib Laurén.

Mitu aastat kestnud tootearendus nõudis Põhjamaade Luigemärgi ja Kiilto vahelist tihedat koostööd. Laurén tunnustab, et Põhjamaade Luigemärgi asjatundjad olid taotlusprotsessis lahendustele orienteeritud.

„Koostöö Põhjamaade Luigemärgiga oli äärmiselt meeldiv ja konstruktiivne ning lahenduste otsimine, näiteks kriteeriumide kontrollimiseks, oli väga professionaalne.“

Keskkonnaeesmärkide saavutamine Põhjamaade Luigemärgiga

Keskkonnaküsimused on saanud keskse koha ka professionaalses puhastuses. Laurén rõhutab, et Kiilto toetab seda suundumust ja arendab Põhjamaade Luigemärgiga tooteid, mis arvestavad tegureid nagu pakendi taaskasutatavus ja puhastusvahendi keskkonnamõju.

„Põhjamaade Luigemärk toetab meie keskkonnaeesmärke ja meie keskkonnalubadust. Tegu on tuntud, tunnustatud ja erapooletu märgisega, mis arvestab lisaks keskkonnale ka kasutaja ohutusega. Oluline on mõista märgise taga olevat protsessi ja tootega seotud keskkonnaalaseid valikuid, toorainest kuni tootmiseni ja kasutamisest kuni kasutamisjärgse etapini,“ ütleb Laurén.

Keskkonnakaalutlused on meie tootearenduse lahutamatu osa ja Põhjamaade Luigemärgiga toodete pakkumine professionaalidele on meie jaoks iseenesestmõistetav valik. Sujuv koostöö ja dialoog Kiilto tootearenduse ja Põhjamaade Luigemärgi vahel on väärtuslik ning aitab Kiiltol keskkonnaküsimustes õiges suunas edasi liikuda. Teerajajana tutvustab ettevõte oma tööstusvaldkonnas midagi täiesti uut, milleks on Põhjamaade Luigemärgiga probiootiline universaalne puhastusvahend.

„Tunnen, et mul on oluline roll, kui saan seda tööd teha ja neid teemasid mõjutada. Kui ettevõtte tegevuses juhindutakse keskkonnaväärtustest, on neid lihtne ka isiklikult rakendada,“ märgib Laurén lõpetuseks.

Põhjamaade Luigemärgiga puhastusvahendid:

  • Ranged piirangud keskkonnale kahjulike kemikaalide suhtes
  • Kasutajale ohutu
  • Tõhus puhastamine väikese kogusega, tänu millele hoitakse ressursse kokku
  • Pakendamisnõuded toetavad ringmajandust näiteks materjalivaliku kaudu

Lugege lähemalt probiootilise puhastuse kohta: