KeraSafe+ hüdroisolatsioonisüsteemi peamine eelis on kiirus!

Vannitoa kui märja ruumi ehitamise juures on väga oluline kasutada niiskuskindlaid materjale, mis ei lase veel ja õhuniiskusel pugeda konstruktsioonide vahele ning tekitada seal hallitust ja kahjustada konstruktsiooni ennast. Kiilto hüdroisolatsioonitoodete valikus on eriti kiire ja lihtsalt paigaldatav vee- ja aurutihe KeraSafe+ veetõkkekangas mis pakub niiskuse eest suurepärast kaitset.

Kui tavapärast hüdroisolatsioonimastiksit rullitakse seinale kaks korda ning nii esimese kui ka teise kihi järel tuleb oodata tunde ja isegi päevi selle täieliku kuivamiseni, siis KeraSafe+ kangaga meetod on tunduvalt kiirem ja lihtsam. Spetsiaalse KeraSafe Speed liimiga seinale ja põrandale kleebitava veetõkkekanga paigaldamine on jõukohane kõigile.

KeraSafe+ hüdroisolatsioonisüsteemkasutades ja liimides kanga seinale KerSafe Speed liimiga, võib hakata seinu plaatima koheselt ning põrandaid kahe tunni pärast. Seega hoiab see meetod kokku väga palju kallist ehitusaega või ehitusmeeste palkamiseks kuluvat raha, sest vannitoa või duširuumi hüdroisolatsiooni paigalduse ja plaatimise võib kiirem tegija planeerida ka ühele päevale.

Ehitajad kiidavadki lisaks KeraSafe+ tõhususele just kiirust: KeraSafe Speed liim segatakse kokku, kantakse rulliga piisava kihina seinale ja sellele pannakse kangapaan just nagu tapeedipanekul. Ülekatte jaoks on meetrilaiusel materjalil märgitud vastava laiusega triibud, mis hõlbustab järgmise paani paigaldamist ning kui paanidega vannitoale ring peale tehtud, võib sisuliselt alustada plaatimisega.

Miks on hüdroisolatsioon niisketes ruumides vajalik? 

Märga ruumi nagu sauna, duširuumi ja vannituba planeerides tuleb mõelda konstruktsioonide veekindluse tagamisele. Pelgalt keraamiliste plaatide paigaldamisega pindu vettpidavaks ei saa, sest poorsed plaadisegu ja vuugitäide imavad niiskuse endasse ning lasevad sellel tungida alumistesse kihtidesse. Nii võivad niiskuskahjustustest tingituna hakata vohama hallitus ja bakterid, jõudes soojustuskihtide ning kips- või puitmaterjalideni. Lisaks sellele, et niiskus lõhub hoone konstruktsioone, kahjustavad hallitus ja bakterid inimeste tervist. Seega tuleb alati märgadesse ruumidesse paigaldada hüdroisolatsioon.

Toode sobib igale aluspinnale

Vee- ja aurutihe KeraSafe+ kangas tagab niiskes ruumis täieliku veekindluse. Elastne ja tugev materjal sobib nii plaat- kui ka kivialuspindadele, aga ka krohvitud ja kipsplaaditud seinale. Nurkade ja torude jaoks on olemas vastavad läbiviigud, mis kiirendavad ja lihtsustavad omakorda tööd. Ühe meetri laiuse kangaga edeneb protsess kiirelt ning lihtsaks teeb töö ka see, et nii kanga kui ka ülekatete ja läbiviikude liimimiseks kasutatakse ühte ja sama kahekomponentset liimi KeraSafe Speed.

Alati piisav kiht hüdroisolatsiooni

Oluline erinevus mastiksi ja KeraSafe+ vahel on ka see, et viimase puhul ei pea muretsema, kas paigaldatud hüdroisolatsioonikihi paksus on piisav. KeraSafe’i puhul on see alati õige. Klassikalise hüdroisolatsioonimastiksi paigaldamisel tuleb endiselt tihti ette seda, et mastiksi kulu on jäetud alla normi, mis tähendab seda, et seina ja/või põrandale paigaldatud hüdroisolatsioonikiht ei vasta nõuetele. KeraSafe kanga puhul sellist eksimust üldse tekkida ei saagi.

Neile, kes eelistaks hüdroisoleerimisel kangaga meetodit, kuid mitte nii kiiret kuivamist, on pakkuda KeraSafe+ kanga limimiseks ka aelgasemalt kuivav KeraSafe Dual A+X liim, mille tööaeg on 6 tundi (KeraSafe Speedil 1 tund), ning plaatimist saab alustad 15 h pärast. 

KeraSafe+ hüdroisolatsiooni kangas on 0,53 mm paksune. Liim kantakse rulliga seinale, kangas pannakse paika, välja surutakse paani alla jäänud õhk ja üleliigne liim. Seejärel paigaldatakse nurgatugevdused ja läbiviigud. Parima tulemuse saavutamiseks peaksid olema pinnad siledad ja põhjalikult puhastatud, viimast on mugav teha näiteks tolmuimeja abil. Ja kui KeraSafe+’ile paigaldatud keraamiline plaat peaks saama kahjustada, on plaati lihtne vahetada, sest isolatsioon ei rebene plaati eemaldades.