Hügieeniplaan suhtlus- ja tutvumisvahendina

Arkea on Kiilto digitaalset HygiNet®-teenust hügieeni planeerimiseks kasutanud juba pikka aega. Uusim versioon muudab Arkea hügieeniplaani ajakohastamise ning aruandluse ja sisekommunikatsiooni teostamise veelgi lihtsamaks.

Arkea pakub toitlustamise, koristamise ja kinnisvara haldamise teenuseid mitmes kohas. Näiteks Turu ülikooli keskhaigla toitlustusosakond on juba pikka aega kasutanud Kiiltolt pärit hügieeniplaani HygiNet®. Teenuse uusim versioon on kogu ettevõttes välja töötatud eesmärgiga hõlbustada teenindusjuhtide ja kohaliku juhtkonna hügieeni planeerimise tööd, nt. B. ametiasutustele aru andes.

“Digitaalse hügieeniplaaniga on lihtne dokumenteerida hügieeninäidised ja tulemused ning teatada neist tervisekontrolörile,” ütleb Arkea Oy vahetuse juhendaja Kati Mäkinen. “Dokumentatsiooni abil saame kontrollida, kuidas asju tehti, ja võrrelda tulemusi erinevate aastate ja üksuste vahel. Samuti võimaldab teenus tuvastada võimalikke suundumusi pikas perspektiivis.”

Selge kasutajaliides laiendab hügieeniplaani kasutamist

Digitaalseks hügieeniplaaniks üleminek ei nõudnud Arkeas täiendavat koolitust.

“Kui inimene on harjunud arvutit ja Internetti kasutama, saab ta hakata hügieeni planeerimise tööriista kohe kasutama,” ütleb Mäkinen. “Teenuse visuaalne välimus julgustab kasutajat lähemalt uurima erinevaid funktsioone ja klõpsama ikoonidel. Tegelikult on digitaalse hügieeni kava kasutamine nii lihtne, et kasutame seda vähemalt kord nädalas.”

Arkea hindab ettevõttespetsiifilisi tooteid ja puhastamisjuhiseid

Arkeal on palju üksusi suurel alal, mistõttu on oluline, et hügieeniteave, näiteks tootekaardid ja puhastamisjuhised, oleks saadaval iga päev.

“Digitaalse hügieeni abil on nii puhastusvahendite ja puhastusmeetodite kui ka ohutuskaartide teave palju kiiremini leitav ja kontrollitav,” ütleb Mäkinen.

Kuigi tooteteave on saadaval ka Kiilto veebisaidil, on Arkea kogu tootevalik HygiNet®-is hõlpsasti kättesaadav.

“On tore, et teenus hõlmab kõiki meie pesuvahendite valikuid ja erinevaid puhastusmeetodeid. Samuti aitab see erinevate üksuste töötajatel õigeid pesuvahendeid õigel viisil kasutada. Hügieeniplaan võimaldab meil hõlpsasti postitada ka uudiseid hügieeniprobleemid Suhelge näiteks hiljuti kasutusele võetud pesuvahendi kasutamise või õigete puhastusmeetodite kohta. “

Hinnatud on visuaalsed tutvustavad materjalid

Hügieeniplaanis olevad selged pildid ja videod on oluline abivahend Arkea töötajate juhendamisel ja juhendamisel.

“Pildi- ja videojuhiste kasutamine on sissejuhatuse ajal eriti kasulik, sest meil on ka töötajaid, kelle emakeel pole soome keel,” ütleb Mäkinen. “Oleme koos Kiiltoga loonud visuaalsed juhised erinevatele puhastusvahenditele, mis näiteks töötlevad vajalikke kaitsevahendeid. Raskes olukorras on pildid tegelikult lihtsaim viis uut töötajat juhendama.”

Kasutaja mõjutab hügieeniplaani ulatust

Kasutaja enda tegevus kajastub otseselt HygiNet®-i sisus ning hügieeniplaani saab hõlpsasti uuendada ja laiendada.

“On suurepärane, et lisaks Kiilto pakutavatele põhiteenustele saame hügieeniplaani jaoks luua ka oma sisu ja kohandada plaani nii, et see oleks alati optimaalselt kohandatud meie vajadustele,” ütleb Mäkinen. “Samal ajal saame vabaneda plaanis asjatutest jaotistest. Tulevikus tutvustame tõenäoliselt ka nutitelefone, et saaksime HygiNet®-i veelgi paremini kasutada üksikutes töökohtades ja puhastuskohtades.”

Arkea on rahul kasutajate kuulamise abil välja töötatud digitaalse tööriistaga.

“Oli huvitav osaleda HygiNet®-i arendamises ja näha, et meie tagasiside oli väärtuslik: meid tõesti kuulati,” ütleb Mäkinen.

Artiklit on uuendatud. Algselt avaldatud 3.10.2019