Erizyme
Tervishoiuasutuste masinpesuaine

Erizyme on kergelt vahutav vedel masinpesuaine tervishoiuasutustes kasutatavatele loputusmasinatele, pesu- ja desinfitseerimismasinatele ning ultrahelipesuritele.

Eriomadused

  • CE-märgisega meditsiiniseade, klass I

Masinpesuaine Erizyme on välja töötatud nõudlikuks professionaalseks kasutuseks. Selle neutraalne pH sobib enamikule materjalidest. Hea puhastusvõime vähendab instrumentide mehaanilise eeltöötlemise vajadust ja peale aja kokkuhoiu võib see positiivselt mõjutada ka tööohutust. Hea tulemus saavutatakse väikese pesuainekogusega. Masinpesuaine Erizyme puhastusvõimet uuriti Helsingi ülikooli Hjelt-Instituudi rahvatervishoiu osakonna hügieeni ja mikrobioloogia laboris tehtud uuringus. Erizyme sisaldab mh proteaasi – ensüümi, mis eemaldab tõhusalt valkainetest koosneva mustuse.

Lingid

Materjalid

Rakendus

Masinpesuaine meditsiiniinstrumentidele. Sobib ka tundlikele materjalidele, nt. alumiinium.
Meditsiiniseade, professionaalseks kasutamiseks.

pH

Toote pH: 7
Lahuse pH: 7

Välimus ja lõhn

Kollakas vedelik.

Tootja riik

SOOME

Pakendi suurus Toote kood GTIN
3 x 5 l 8137 6417964081374
Hoiustamine

Hoida toatemperatuuril alla 30 ° C. Vältige külmumist.
Kõlblikkusaeg kaks aastat alates tootmiskuupäevast.

Kasutusjuhend

Erizyme’i anum ühendatakse pesumasina automaatse doseerijaga. Soovitatav doos loputus-, pesu- ja desinfitseerimismasinate jaoks on 0,15–0,3% lahus. Ultraheliseadmetes on töölahus 0,5–1%. Doseerimiskogus sõltub pestavast materjalist ja vee kvaliteedist. Pestavad vahendid asetatakse masinasse hajali. Voolikud jm raskesti puhastatavad vahendid asetatakse vastavatesse hoidikutesse. Seadme täitmisel pöörake tähelepanu sellele, et veejoad pääseksid pestavate vahendite kõikide pindadeni. Parim tulemus saadakse pesemistemperatuuril 45–55 °C. Pesumasin termodesifintseerib puhastatud ja loputatud vahendid ning masina sisemised osad valitud pesuprogrammi kohaselt. Seadme laitmatut funktsioneerimist tuleks ohutu lõpptulemuse saavutamiseks regulaarselt kontrollida.

Keskkond ja ohutus

Lugege ohutuskaardil olevaid töö- ja ohutusjuhiseid.

Märkus

Seadme täitmisel jälgige, et lahusejuga jõuaks kõikide pestavate esemeteni. Vajadusel asetage kõik puhastatavad esemed spetsiaalsetesse salvedesse. Ohutu tulemuse saavutamiseks tuleb seadet regulaarselt kontrollida. Pesumasinas: loputage ja kuivatage instrumendid pärast pesemist.

Koostisosa Toime
Mitteioonsed pindaktiivsed ained (< 5 %) Rasvase mustuse eemaldavad toimeaineid.
Amfoteersed pindaktiivsed ained (< 5 %) Pesutoimeaineid, mõjutavad lahustuvust vees ja loputatavust.
Kompleksivahend (5 - 15 %) Seovad kaltsiumi ja raskeid metalle.
Monopropüleenglükool (15-30 %) Lahustab rasvu, vähendab vahu hulka, toimib säilitusainena.
Vahuvastane aine Polümeeride segu, takistab vahu teket ja hõlbustab loputamist.
Ensüümid Proteaas, lagundab valkaineid.