Erisept CHG
Antiseptiline puhastusaine

Naha ja juuste desinfitseerivaks pesemiseks meditsiinitöötajate juhiste alusel. Sisaldab kloorheksidiindiglükonaati (4%).

Lingid

Materjalid

Rakendus

Kasutada osana metitsilliiniresistentse stafülokoki dekoloniseerimiseks või ravimiseks, intensiivhoolduses viibivate patsientide operatsioonieelseks desinfitseerivaks pesemiseks või muudel puhkudel pesemiseks, kui patsiendi naha alla paigaldatakse pikaks ajaks või püsivalt mingisugune võõrkeha (nt kanüül, südamestimulaator või protees).

pH

Toote pH: 6

Välimus ja lõhn

Läbipaistev vedelik.

Tootja riik

SOOME

Pakendi suurus Toote kood GTIN
12 x 200 ml 8201 6417964082012
Hoiustamine

Säilitada temperatuuril üle +5 °C.
Kõlblikkusaeg neli aastat alates tootmiskuupäevast.

Kasutusjuhend

Kandke toodet niisutatud nahale ühtegi kohta vahele jätmata. Peske ka juukseid. Vältida silma ja kõrva sattumist. Katkise trummikile korral tuleb kõrva kaitsta. Pärast hoolikat pesemist loputage oma juuksed ja keha veega üle ning kuivatage puhta rätikuga.

Vajaduse korral pihustage vahtu või kandke doos niiskele pesukindale ja viige läbi desinfitseeriv pesemine voodikeskkonnas. Pärast pesemist võib keha veega loputamise asemel ka pesurätikuga üle pühkida või kasutada Erisani kehal kasutamiseks mõeldud salvrätte või niisutatud pesukinnast. Erijuhiste korral võidakse töödelda üksnes opereeritavat piirkonda.

Toodet kasutatakse keha desinfitseerivaks pesemiseks üks-kaks korda päevas kahe kuni viie päeva jooksul. Laske tootel enne mahaloputamist vähemalt üks minut naha peal mõjuda.

Järgige tervishoiutöötajate juhiseid.

Keskkond ja ohutus

Tutvuge ohutuskaardil olevate kasutus- ja ohutusjuhistega.

Märkus

Toodet ei soovitata kasutada, kui teil on varem esinenud ülitundlikkus või allergiline reaktsioon mõne toote koostisosa, iseäranis toimeaine (kloorheksidiindiglükonaat) suhtes.
Kui kasutate toodet esimest korda või kahtlustate ülitundlikkust, katsetage toote sobivust väikesel nahapiirkonnal. Kandke vahtu küünarnukist allapoole jäävale 3 x 3 cm alale. Kui varsti pärast toote pealekandmist esineb nahaärritust (punetus, ebameeldivad aistingud, lööve), ärge toodet edasi kasutage.

Vältige samal ajal seebi, pesuvedelike või šampooni kasutamist, kuivõrd need tooted võivad sisaldada anioonseid pindaktiivseid aineid, mis nõrgendavad toote mikrobitsiidset toimet. Mikrobitsiidne toimeaine kloorheksidiin on ototoksiline ja neurotoksiline.
Kloorheksidiini ja naatriumhüpokloriti (ning muude klooriühendite) koostoime põhjustab tekstiilmaterjalide värvikaotust.

Korduva kokkupuute puhul nahaga soovitatakse tervishoiutöötajatel kasutada kaitsekindaid (nt nitriilkindaid, kummikindaid, PVC-kindaid standardi EN 374 kohaselt).

Koostisosa Toime
Vesi Vesi, lahjendusaine.
Kloorheksidiindiglukonaat (4 %) Pindaktiivne mikrobitsiid.
Deküül-glükosiid Õrn pesuaine ja vahutav tensiid.
PEG-7 glütserüülkokaat Kaitseb ja hooldab nahka.
Glycerin Nahka niisutav.
Sidrunhape pH taset reguleeriv.