Hügieen hooldekodudes

Hügieen ja puhtus on hooldekodude ohutuse oluline osa. Tavapärased ettevaatusabinõud on tervishoius nakkuste tõrje aluseks. Ettevaatusabinõude järgimine kaitseb nii patsiente kui ka töötajaid.

Isiklik hügieen

Hea kätehügieen on elanike ja personali ohutuse tagamiseks hädavajalik. Käte hügieen on nakkuste tõrje alus ja parim üksikmõju mikroobse infektsiooni vastu võitlemiseks. Hea kätehügieeni eesmärk on vähendada mikroobide levikut meditsiinipersonali käest patsiendile, patsiendi mikroobide levikut meditsiinitöötajatele või keskkonnale ning kaitsta patsienti oma mikroobide eest. Kontaktinfektsioon on kõige levinum nakkusviis, seega on käte antiseptika hügieeni kõige olulisem tegur.

Samuti peaksid külastajad hooldusasutusse sisenemisel ja sealt lahkumisel, elaniku tuppa sisenemisel ja sealt lahkumisel ning ühisüritustel osalemisel kasutama käte antiseptikumi. Head käte antiseptikumide dosaatorite asukohad on sissepääsuuste lähedal, üldkasutatavates ruumides ja personali ruumides.

Patsientide naha pesemisel ja hooldamisel tuleb jälgida, et kasutatavad tooted sobivad tundlikule nahale. Hea on valida tooteid, mis pakuvad nii kaitset kui ka naha toitmist ja niisutamist.

Meditsiiniseadmete puhastamine

Uuringute ja töötlemise seadmed tuleb pärast iga kasutamist vastavalt kavandatud kasutusele puhastada ja desinfitseerida.

Tekstiili pesemine

Pesuga tuleks käituda ettevaatlikult, et haigustekitajad õhku ei satuks. Pesu jaoks soovitatakse sageli vähemalt 60 ° C temperatuuri. Kui pesu pestakse madalamal temperatuuril, on parema hügieeni tagamiseks soovitatav lisaks pesupesemisainele desinfitseerimisainet nagu Erisan OXY +.

Koristus

Hooldekodude koristamine hõlmab elanike tubade ja üldkasutatavate ruumide, tualettruumide ja märgade ruumide, samuti duširuumide ja saunade puhastamist. Erilist tähelepanu tuleks pöörata kriitilistele kontaktpindadele nagu ukselingid ja valguslülitid. Aseptilise puhastusjärjestuse järgi toimub puhastamine puhtast määrdunud aladeni ja ülevalt alla. Lihtne ja tõhus viis õhu ja tekstiili värskendamiseks on lõhna neutraliseerivate õhuvärskendajate pihustamine pärast puhastamist. Pinnahügieeni saab kontrollida Hygicult TPC või Orion Clean Card pinnahügieeni testidega.

Hooldekodude köögid

Koristamine köökides ja söögikohtades toimub puhtamast mustemani. Erilist tähelepanu tuleks pöörata kõigile pindadele, mida söögitoas sageli puudutatakse, näiteks tooli seljatoed ja lauapinnad.

Konkreetsele objektile kohandatud hügieeniplaani saamiseks pöörduge meie ekspertide poole!