Hügieenilised märgruumid

Märgruumidel, nagu pesuruumid, saunad ja tualetid, basseinialad ja riietusruumid, on kõrged hügieeninõuded. Hoolikas õige toote ja meetodiga puhastamine tagab hea tulemuse.

Hea hügieenitaseme saavutamine märgruumides

Spaade ja basseinialade hügieenistandardite tase on kõrge. Mida rohkem kliente, seda rohkem on ka mustust. Basseinivee puhtusele on kehtestatud kvaliteedistandardid ning ametnikud võtavad veest korrapäraselt proove.

Kui pindu ei puhastata korralikult, suureneb mikroobide arv soojas ja niiskes keskkonnas kiiresti ohtliku tasemeni. Seetõttu on vajaliku puhtuse saavutamisel väga olulised tegurid puhastamise hea planeerimine ja sellega kaasnev mikroobivaba töökorraldus.

Märgruumide jaoks mõeldud Kiilto Pro puhastusvahendid ja professionaalsed puhastustöötajad tagavad märgruumide puhul nõutava kõrge hügieenistandardi.

Mikroobivaba puhastamine

Puhastamine eemaldab pindadelt mustuse ja mikroobid ning takistab nende levikut teistele pindadele. Hea tulemus saavutatakse ainult õigesti läbiviidud puhastusega, mis hõlmab head kätehügieeni, puhtaid jalatseid, puhtaid seadmeid ja varustust ning vajaduse korral isikukaitseriietuse kasutamist.

Mikroobivaba puhastamise töökorraldus

  1. Esmalt eemaldage võimalikud eritiste plekid
  2. Kui ruumis on äravoolutrapid, tuleb need enne teisi pindu puhtaks pesta, et vältida hiljem mustuse levikut puhastatud pindadele
  3. Liikuge süstemaatiliselt mustust laiali kandmata puhtamatelt pindadelt rohkem määrdunud pindadele
  4. Töötage ülevalt alla, välja arvatud vertikaalsete pindade pesemisel alt ülespoole

Mikroobivaba töökorraldust tuleb rakendada mitte ainult ruumis olevatel eraldi pindadel, vaid ka tervikuna kõigi piirkondade puhastamisel. Seetõttu alustatakse puhastamist alati kõige puhtamast ruumist ja liigutakse rohkem määrdunud ruumide suunas ning ruumi puhastamisel liigutakse kõige puhtamast pinnast mustema pinna suunas.

Isikukaitsevahendid

Puhastusmeetodid ja -vahendid ning niiske ja temperatuurikõikumistega töökeskkond nõuavad kaitsevahendite kasutamist. Tagage ohutus, kasutades kaitsekindaid, kaitseprille, respiraatorit, kaitsepõlle ja hea haardega pestavaid jalanõusid. Basseinide lähedal töötades on soovitatav kanda päästevesti. Olge ettevaatlik, et kukkumist vältida.

Märgruumide hügieeni oluline osa on eritiste plekkide tõhus eemaldamine

Eritiste plekkide desinfitseerimine

Loe edasi

Hügieen erinevates niisketes piirkondades

Oleme koostanud juhised erinevate niiskete ruumide ja rajatiste põhjalikuks puhastamiseks. Klõpsa allpool, et lugeda: