Viking Glory igapäevast tegevust lihtsustab köökidele mõeldud jaotuskeskus – visake pilk kliimameelse kruiisilaeva telgitagustesse!

Jätkusuutlikkuse, ohutuse ja kulutõhususe nõuded professionaalsetes köökides kasvavad pidevalt. Kiilto eksperdid võtsid vastu Viking Glory poolt esitatud väljakutse ja lõid kruiisilaeva restoranide jaoks innovaatilise keskse jaotussüsteemi, mis säästab mitte ainult vett, materjale ja ruumi, vaid ka selle kasutajate väärtuslikku aega.

Kliimameelsus tekib mõjusate valikute kaudu

Viking Glory on modernsema ja vastutustundlikuma kruiisiturismi ajastu lipulaev. Üks maailma kõige kliimameelsemaid reisilaevu pakub oma reisijatele unikaalset keskkonda elamuslikuks merekogemuseks, kartmata jätkusuutlikkuse ja ohutuse ohverdamist – või pakkudes luksuslikke toiduelamusi, mida kruiisilaevadega seostatakse ja armastatakse.

Viking Glory erinevad restoranid ja baarid pakuvad reisijatele kvaliteetset maitseelamust ja imelisi merevaateid.

Ohutum ja efektiivsem tulevik professionaalsetele köökidele

Kiilto professionaalse hügieeni eksperdid võtsid põneva väljakutse vastu ja arendasid Viking Glory vajadustele kohandatud dosseerimissüsteemi. Nimetatud süsteem võimaldab pesu- ja loputusvahendite keskset ja automatiseeritud toitmist laeva köökides olevatesse seadmetesse. Töötundide ja ruutmeetrite säästmisega teeb jaotuskeskus ruumi sellele, mis on kõige olulisem: unustamatute naudinguhetkede loomisele ja reisijate mugavuse eest hoolitsemisele.

“Kiilto on olnud Viking Line’i usaldusväärne partner juba palju aastaid – meie eksperdid lõid sarnase süsteemi Viking Grace’ile vähemalt kümme aastat tagasi,” ütleb Kiilto hügieeni ekspert ja suurkliendihaldur Mika Sipponen. “Turvalisus ja meeskonna heaolu olid kesksel kohal nii siis kui ka praegu: tsentraliseeritud süsteem tagab selle, et meeskond ei puutu igapäevaselt kemikaalidega kokku.”

Sipponeni sõnul pakub innovatiivne süsteem kasutajatele mitte ainult turvalisemaid ja tervislikumaid töötingimusi, vaid ka lihtsat kasutajakogemust aastakümneteks ettepoole.

Joatuskeskus asub laeva autodekil, mille kaudu vajalikud puhastusvahendid transporditakse torude kaudu laeva pesumasinatesse.

Image of Mikael Vuorinen

Kiilto tehnikaekspert Mikael Vuorinen on toetanud Viking Glory meeskonda dosseerimissüsteemi kasutuselevõtu ajal ja ka pärast seda.

“Laevades on seadmete töökindlus ja hoolduskindlus eriti oluline. Viking Glory’l on paigaldatud kahekordne doseerimissüsteem, mis tagab pideva toimimise ka seadmete rikke korral. Lisaks on alati olemas Kiilto tehnikaeksperdid, et toetada meeskonda nii maal kui ka merel.”

Image of the centralized dispensing system unit
Peaaegu hooldusvaba süsteem on tõestanud oma usaldusväärsust isegi kõige nõudlikumates tingimustes. “Jaotussüsteemi katkematu toimimine on tagatud topelt pumpadega, nii et isegi rikke korral toimetab keskus jätkuvalt pesuvahendid nõudepesumasinatesse, mis asuvad erinevatel korrustel,” ütleb tehnikaspetsialist Mikael Vuorinen.
Image of restaurant dishes
Tänu kesksele doseerimissüsteemile ei pea laeva meeskond oma igapäevatöös käsitsema tugevaid kemikaale.

Keskne doseerimissüsteem loob mugavuse – samuti säästmise

Läbi tiheda koostöö Viking Glory disaineritega arendati välja innovaatiline doseerimissüsteem, mis paigaldati laeva autodekile. Sealt jaotab see automaatselt pesuvahendid ja loputusvahendid viieteistkümnele nõudepesumasina asukohale laeva paljudes restoranides. Süsteem on täielikult automatiseeritud, mis lihtsustab tööd laeva köökides: nõud paigutatakse lihtsalt nõudepesumasinatesse ja süsteem hoolitseb ülejäänu eest, tagades järjepidevalt kõrge kvaliteetse pesutulemuse.

Kasutajasõbralik varustus optimeerib pesuvahendi doseerimist, võimaldades oluliselt säästa nii veekasutuses kui ka transpordikuludes, vähendades samal ajal ka jäätmete hulka ja koormust keskkonnale. Personalil puudub otsene kokkupuude kemikaalidega, mis toetab tõhusalt töökoha ohutust.

Vaadake videot et näha, kuidas Viking Glory jaoks rakendatud doseerimiskeskus praktikas toimib.

“Sarnane süsteem, mille Kiilto on Viking Grace pardale paigutanud, on aastate jooksul tõestatud olevat mitte ainult funktsionaalne ja ohutu, vaid ka äärmiselt efektiivne keerulistes tingimustes,” selgitab doseerimissüsteemide ekspert Juha Lipponen. “Rohke doseerimisühiku puhul kasutasime eelnevast süsteemist saadud õppetunde ning tegime vajalikud komponendivahetused, et tagada varuosade haldamine ja kättesaadavus mõlemas süsteemis.”

Lisaks ohutusele näeb Lipponen tsentraliseeritud doseerimissüsteemi eelisena kasutamise lihtsust ja hooldusvabadust.

“See töötab personali kasuks ning tagab nende ohutuse; kõik kemikaalid on tsentraliseeritud ja kontrollitud ning asuvad ühes kohas, antud juhul mitte köögiruumides. Süsteem on samuti suures osas hooldusvaba – pumbad hoitakse muidugi regulaarselt korras, kuid seadmes on väga vähe kulumisele alluvaid osi.”

Köögispetsialistid kiidavad innuga innovaatilist doseerimissüsteemi

Nüüd, kui antud doseerimissüsteemi on aktiivselt kasutatud peaaegu aasta, milline näeb välja Viking Glory köökide igapäevane elu? Köögijuht Mikko Martikainen on antud tsentraliseeritud süsteemi eelistest ja lihtsusest vaimustuses:

“Doseerimissüsteem on toiminud suurepäraselt ja see lihtsustab märkimisväärselt restorani personali igapäevast tööd. Masinatest käib iga päev läbi tohutu hulk nõusid. Ilma tsentraliseeritud doseerimissüsteemita peaksime pidevalt vahetama pesuvahendi konteinereid ja puutuma korduvalt kokku kemikaalidega. Süsteem vabastab ka ladustamisruumi ja tööruumi, kuna masinad ja pesuvahendi konteinerid asuvad autodekis.”

Tsentraliseeritud doseerimissüsteem on märkimisväärselt lihtsustanud Viking Glory köökide igapäevast rutiini.

Doseerimissüsteem annab ruumi selleks, mis on kõige olulisem: luua meeldejäävaid kohtumisi ja elamusi reisijatele.

Kiilto on partner, kes lubab jääda kliendi kõrvale kogu tee vältel, alates disainist kuni hoolduseni. Martikainen nõustub:

“Me kõik teame, et töös tuleb ette väljakutseid ja mitte ainult siis, kui laev on sadamas: võime vajada abi ka merel, et tagada operatsioonide sujuvus. Kiilto tehnikainsener Mikael Vuorinen on olnud meie meeskonnale väga oluline partner, andes juhiseid ja juhendades, veendumaks, et kõik teavad, kuidas süsteem toimib. Ja kui meil on küsimusi või muresid, saame kiiresti nõuandeid e-posti või telefoni teel ning vajadusel ka laevakülastuse hoolduseks. Koostöö Kiiltoga on sujunud suurepäraselt ja oleme saadud teenusega rohkem kui rahul!”

Kiilto tsentraliseeritud doseerimissüsteem masinnõudepesuks

  • Võimaldab mitmele eraldi nõudepesumasinale automaatset keskset pesuvahendite doseerimist ilma käsitsi sekkumiseta
  • Suurepärane kliendilahendus igapäevasteks toiminguteks professionaalsetes köökides, hotellides ja ostukeskustes
  • Turvaline ja peaaegu hooldusvaba
  • Toetab jätkusuutlikkust, optimeerides kemikaalide kasutamist ja veetarbimist
  • Säästab töötunde ja ruumi

Koostöös: Viking Line Tekst: Mira Ahola Pildid: Joonas Kortelainen ja Mikko Uosukainen