Uus vuugitäide professionaalidele – Kiilto Pro Core

Kiilto Pro Core on spetsiaalselt põranda- ja seinaplaatidele mõeldud vuugitäidis. Core vuugitäidise eriomadused võimaldavad professionaalidel saavutada ühetaoliseid ja ühtlase värvitooniga vuuke lihtsamalt ja kiiremini kui varem.

Keraamiliste plaatide puhul on vuugitäidis oluline seina või põranda lõppviimistluses. Vuugid on silmatorkavad ja peavad seepärast korrektsed ja ilusad välja nägema.

Kiilto Pro Core vuugitäidise suurepäraste tooteomaduste saavutamise käigus keskenduti ka toote hõlpsale silutavusele. Selle nimel loobuti tootes sellistest koostisosadest, mis vuugi pinnal kristalliseeruvad. Tegemist on spetsiaalsetel tsementidel põhineva vuugitäidisega, mis takistab soolade moodustamist. 

Millest tekivad soolad?

Klassikalise vuugitäidise võimalik valgenemine soolade mõjul on osutunud ehitajate peavaluks. Soolakirme tekib siis, kui vees sisalduvad soolad jäävad materjali pinnale peale vee aurustumist. Peamine kogus konstruktsioonist pinnale tõusvast ehitusniiskusest kuivab välja plaadivuukide kaudu. Seetõttu sadestuvad ka soolad just vuukide pinnale. 

Soolasid sisaldab nii vesi kui plaaditavate pindade konstruktsiooni osad, muuhulgas ka plaadid. Soolad moodustuvad ka erinevate tsemendibaasil toodete kõvenemisel, kui kõvenemisprotsessi käigus moodustuv kaltsiumhüdroksiid liigub vee aurustudes vuugi pinnale ja reageerib õhus oleva süsinikdioksiidiga moodustades kaltsiumkarbonaati. Töömeetoditel ning tööaegsetel ja -järgsetel tingimustel võib samuti olla oluline mõju soolakirme moodustumisel.

Soolade tüüpe on erinevaid, kuid üldjuhul soolakirme kulub ja väheneb aja jooksul, sõltuvalt kasutuskoormusest mõne aasta jooksul. Kuigi soolad võivad mõjutada vuugitäidise lõpptooni, ei mõjuta need vuugitäidise tehnilist toimivust. 

Kiilto uus Pro Core vuugitäidis tagab edu

Uus vuugitäidis on loodud olema vastupidavam välispidiste mõjutajate suhtes ja tagama soovitud omadused kiiremini kui tavapärased analoogtooted. Klientide tagasisidest saime kinnitust, et need eesmärgid õnnestusid ka saavutada.

„Kliendid on andnud positiivset tagasisidet näiteks Core vuugitäidise pealekandmisomaduste ja lõpptulemuse kohta. Õige koostise saamiseks kulus umbes aasta jagu arendustööd,“ märkis Kiilto teadus- ja arendustegevuse juht Mika Ronkainen.

Kiilto Pro Core vuugitäidis sobib kasutamiseks kivi- ja keraamiliste plaatide vuukimiseks põrandatel ja seintel ning tänu vuugitäidises kasutatud spetsiaalsele tsemendile on soolade moodustumine vuugitäidise pinnal takistatud.

Toote omadused:

  • keraamiliste plaatide ja kivi vuukimiseks era- ja avalikes ruumides
  • vuukidele laiusega 2-12 mm
  • väga nõudlikule tarbijale ja professionaalile
  • ühtlase värviga,  8 tooni
  • aitab oluliselt vähendada hilisemaid värvi reklamatsioone
  • väga ökonoomne, 0,3-1,5 kg/m² sõltuvalt vuugi laiusest
  • sise- ja välistingimustesse

Lisainfo SIIT