Tallinna Rahvusraamatukogu rekonstrueerimisprojekti jaoks on kulunud juba 1286 tonni Kiilto tasandussegu

Eesti Rahvusraamatukogu info-, teadus-, arendus- ja kultuuriasutus on eri nimede all ja eri funktsioonides tegutsenud 1918. aastast. Uus maja saab plaanide järgi valmis 2025 ning teenused avatakse 2026. aastal. Uues majas on oodata märkimisväärseid muudatusi.

  • Tallinna Rahvusraamatukogu rekonstrueerimisprojekt valmis 2021. aasta kevadel
  • 2021 juuni alguses kuulutas Riigi Kinnisvara AS välja ehitushanke. Suve lõpul selgusid ehitushanke tulemused.
  • 2022 jaanuaril sõlmisid Riigi Kinnisvara Aktsiaselts ja Ehitus5ECO OÜ ehituslepingu hoone rekonstrueerimiseks.
  • 2021 juulis käis juba aktiivne ehitamine nii hoones sees kui väljas.
  • 30. septembriks olid hoone lammutustööd lõppenud ning valmistuti sisetöödeks.

Rahvusraamatukogu sisetöödel osaleb ka Kiilto Eesti pikaaegne koostööpartner Floorex OÜ, kelle osaks on Rahvusraamatukogu põrandate tasandamine ja põrandakatte liimimine. Ettevõte on Kiilto Eesti kliendiks olnud juba alates 2011 aastast. Ettevõte pakub lahendusi nii kodu-, äri- kui ka tööstuspõrandatele, eesmärgiks on kõrge kvaliteet ning rahulolevad kliendid.

Viimastel aastatel on Floorex OÜ laiendanud oma teenuseid märkimisväärselt, mis võimaldab nüüdseks pakkuda valamisteenust väga suurt võimekust nõudvatel objektidel. Ettevõte pakub põrandate pumpamisteenust mobiilse süsteemi abil. Tänaseks on lisandunud suurele masinale ka väiksema võimsusega masin, millega saab põrandaid valada neil objektidel, kuhu ligipääsetavus on keerulisem ja mahud väiksemad.

Rahvusraamatukogu objektil on valamistööd kestnud tänaseks aastata aega

Põrandate tasandamiseks on kulunud:

  • Kiilto Pro Express K 680 tonni
  • Kiilto TM Rotavjämning 530 tonni
  • Kiilto Industri K 76 tonni
  • Kõik kokku 1286 tonni

Eesti Rahvusraamatukogu aastal 2026

Rekonstrueerimise järel saab Tallinn tagasi ühe linnapilti defineeriva hoone, mille külastajate kasutada on kordades rohkem avalikku pinda, kui oli enne. Eesti saab endale suurima avaliku ruumi kultuuri- , teadmus- ja kogukonnakeskuse näol, kus on teenuseid ja tegevusi kogu inimese elukaare ulatuses.

Uuenenud Rahvusraamatukokku oodatakse varasemast vähemalt kaks korda rohkem külastajaid, s.o aastas keskmiselt pool miljonit inimest. Hoone kujundatakse kergesti ligipääsetavaks ka erivajadustega inimestele, sh nägemis-, kuulmis- ja liikumispuudega külastajatele.