„Siledamad vuugid“ – eksperdid kiidavad Kiilto uue põlvkonna vuugitäidet.

Kiilto on toonud turule Kiilto Pro Core vuugitäite, mis on välja töötatud just professionaalseks kasutamiseks. Meistrite vajadustele vastu tulles on uus vuugitäide veelgi kasutajasõbralikum ja ühtlasema värvitooniga.

„Vuugitäite eesmärk on täita keraamiliste plaatide vahel olevad vuugid. Kuna vuugitäide mängib visuaalselt väga suurt rolli on selle väljanägemine väga oluline tegur. Sageli tekitab struktuuridest pärit niiskus pinnale soolakihi, mille tulemuseks on ebaühtlane vuugitoon“, selgitab Kiilto tootearendusjuht Mika Ronkainen.

„Kiilto Pro Core vuugitäidet välja töötades pöörasime erilist tähelepanu sellele, et see oleks võimalikult kasutajasõbralik ja sellise konsistentsiga, mis võimaldab teha lihtsasti  ühtlase värvitooniga vuuke.“

Lõpptulemuse juures on väga oluline tegur see, et Core vuugitäide ei sisalda ühtegi komponenti, mis võiks soodustada katlakivi teket.

Rahulolevad kliendid

Üks paljudest klientidest, kes Kiilto Pro Core vuugitäidet selle arendamise käigus katsetas, oli Kiilto OY alltöövõtja Raimatto Oy.

Uut vuugisegu proovinud Raimatto plaatija, ütleb, et seda oli lihtne peale kanda.

„Seda oli tõesti mõnus kasutada ning ma arvan, et see on parem valik kui eelmine toode, mida kasutasime.  Kiilto Pro Core vuugitäide kuivab kiiresti ja seda on lihtne põrandale kanda. Vuugid jäävad siledamad ja näevad laitmatud välja,“ sõnab ta.

Kiilto tootearendusjuhi Ronkaineni sõnul on kogu tagasiside tootele olnud väga positiivne.

„Vuugitäite värv ja muud omadused on kliendi tagasiside kohaselt hästi kohandatavad. Muuhulgas oldi positiivselt meelestatud selle pealekandmisega seotud omaduste ja väljanägemise osas,“ ütleb Ronkainen.

Hoolikas disain ja arendustöö

„Arendustöö saab alati alguse kliendi vajadustest. Hoiame silmad-kõrvad lahti ja reageerime kohe, kui märkame, et saame midagi ära teha kas olemasolevate toodete täiustamiseks või täiesti uute arendamiseks,“ sõnab Ronkainen.

Tema sõnul sarnaneb uue toote arendamine paljuski söögitegemisele. Sul on üks retsept ja sa tahad selle ära proovida. Pärast seda, kui oled retsepti mõned korrad proovinud, täiendad vastavalt vajadusele peamisi koostiosi ja arendad algset ideed edasi.

„Tootearendus seisneb katsetamises, eksimises ja viimistlemises. Proovid teha midagi uut ja katsetad seni, kuni see lõpuks vähehaaval kuju võtab.“

Kohe, kui idee toote kohta on olemas, püstitatakse selle jaoks selged eesmärgid. Järgneb tootearendus, pikaajaline etapp, mis tagab toote vastavuse soovitud kriteeriumidele. Kõigepealt katsetatakse toodet asutusesiseselt. Seejärel antakse toode proovimiseks kutselistele klientidele ja arendatakse seda nende tagasiside põhjal edasi.

Core vuugitäide täiendab tootevalikut

„Uute toodete arendamisele kuluv aeg on erinev. Kiilto Pro Core vuugitäite väljatöötamist kiirendas ühest teisest projektist saadud poolvalmis toode, mis oli stardipakuks uue toote arendamisele ja viimistlemisele. Kogu protsess võttis aega umbes ühe aasta,“ lausub Ronkainen.