Kulutõhusus ja lahendustele keskendumine Skanska ja Kiilto koostöös

Skanska ja elamuehitusfirma Örebrobostäder renoveerivad ja ehitavad Rootsis Örebro kesklinnas täiesti uut kvartalit. Kiilto vastutab põrandatasanduse eest.

Hållstugan on kultuuriliselt oluline kvartal Örebro kesklinnas, mis läbib suure uuenduskuuri. Örebrobostäder muudab selle kvartali linna uueks kohtumispaigaks toidupoe, restoranide, väljaku, poodide, parkimismaja ja elumajadega. Skanska ülesandeks on ehitustööd ning projekt algas 2021. aastal ulatusliku lammutamisega.

Kultuuriliselt olulise objektina on see ainulaadne ja hästi tuntud, kuid samas ka kitsas ja probleemne kõigile ehitusprotsessis osalejatele. Skanska objektijuht Fredrik Meyer kinnitab seda:

„See on projekt, kus peame ettevaatlikult tegutsema. Vanemad kõrvalhooned, kultuuriline tähtsus ja kitsus on teinud sellest selgelt suure väljakutse. Kuid tänu põhjalikule planeerimisele, koordineerimisele ja tihedale suhtlusele meie partneritega on kõik sujunud."

End tõestanud koostöö ja kulutõhusus põranda tasandamisel

Hållstugani kvartali projekt on mahukas. Skanska ehitab esimesele korrusele uue toidupoe ja ruumid restoranidele ja kauplustele, maa-aluse parkimismaja ning neli elamuhoonet 90 üürikorteriga. Põrandatasandustööde teostaja valimisel oli Kiilto kandidaatide nimekirjas kõrgel kohal.

„Oleme Kiiltoga varemgi koostööd teinud ja see on alati hästi toiminud. Head tooted, konkurentsivõimeline hinnastamine ja varasemad kogemused muutsid Kiilto ilmselgeks valikuks. Kohalikud alltöövõtjad teevad sellest ka logistika osas kulutõhusa üldlahenduse,“ selgitab Meyer.

Tihe koostöö alltöövõtjatega

Kiilto projektijuht Oskar Flaming töötab Hållstugani kvartali projektiga iga päev. Kiilto vastutab üldise põrandatasandamise eest nii esimese korruse poodides kui ka muudes ruumides ning elamutes, tehes aktiivset koostööd kohaliku sertifitseeritud alltöövõtjaga Kumla Industrigolv & Byggservice AB (KIGAB). Kiilto teeb alati koostööd kogenud alltöövõtjatega, tagades üldise sidususe ning suure võimekuse ja kvaliteedi.

„Nagu Fredrik Meyer mainis, on tegemist keerulise projektiga, kus ehitamiseks on vähe ruumi ja graafik tihe. See nõuab hoolikat planeerimist, kuidas tuua piirkonda sisse materjali- ja pumpamisveokeid. Tegutsen keskse koordinaatorina, tehes koostööd nii

Skanska kui ka KIGABiga. Meil on juba pikemat aega olnud Skanska projektijuhtimisega hea koostöö ja ma tahan tänada neid jätkuva usalduse eest,“ sõnab Flaming.

„Otsese info saamine, kui meil tekib probleeme, või võimalus lühikese etteteatamisajaga üksikasju arutada, on hindamatu. Nii saavutame parima võimaliku lõpptulemuse,“ lisab lõpetuseks Skanska objektijuht Meyer.