Kuidas valida ja kuhu paigutada käte antiseptikume avalikes ruumides

Hea kätehügieen parandab turvalisust avalikes kohtades. Kiilto poolt 2020. aasta sügisel tellitud uuringu kohaselt teeb käte antiseptikumide hea kättesaadavus ja võimalus säilitada sotsiaalset distantseerumist inimestes avalikus ruumis mugavama ja turvalisema tunde. Küsimus on selles, kuidas valida sobivaid käte antiseptikume ja kuhu neid paigutada, et inimesed neid võimalikult tõhusalt kasutaksid.

Iga päev puudutavad inimesed oma kätega erinevaid esemeid, nagu pliiatsid, makseterminalid, telefonid ja prillid. Lisaks ukselinke, lauapindu ja valguslüliteid. Kiilto kategooria juhid Anna Vahokoski ja Tuomas Jaatinen on koostanud nimekirja, mis aitab parandada käte hügieeni.

Valige ruumile sobiv käte antiseptikume ja pakendi suurus

Kõige mugavam ja ökonoomsem lahendus avalikes ruumides on geeltoote kasutamine. Tervishoius on eelistatud vedelamad käte antiseptikumid. Geeltooted toimivad paremini avalikes kohtades, nagu restoranid, spordisaalid ja kaubanduskeskused, kuna neid on lihtne kasutada. Käte antiseptikumide dosaatorid on erand, kuna need muudavad ka vedelate antiseptikumi kasutamise hõlpsaks.

Sobiva pakendi suuruse valimisel tuleks arvestada ruumi külastavate klientide arvuga. Kui klientide arv on väike, on pudelid hea valik. Dosaatorid töötavad hästi keskmise suurusega kohtades, kuna nende maht on suurem. Paljude klientidega kohtades tuleks valida süstemaatilisem lähenemisviis, et käte hügieeni saaks usaldusväärselt kontrollida. Seda tüüpi kohtadesse sobivad automaatsed käte antiseptikumi dosaatorid nagu SafePoint +.

Asetage käte antiseptikumi dosaator nähtavale kohale

Parimad käte antiseptikumid on takistusteta ja nähtaval kohas, millest paljud inimesed mööduvad. Head käte antiseptikumi kohad on nt. uste ja peasissekäikude, treppide, kassade ja toidulettide ning tualettruumide lähedal. Hea rusikareegel on käte antiseptikumide paigutamine kohtadesse, kus inimesed sageli pindu puudutavad. Infektsioonide leviku oht on suurim kohtades, kus on palju pindu, mida mitu inimest puudutavad. Dosaatori paigutamise kaalumisel peaksite meeles pidama avariiväljapääsudele: tuleohutuse tagamiseks peavad need olema vabad.

Julgustage inimesi teostama käte antiseptikat

Mida rohkem on kättesaadavaid ja nähtavaid juhiseid ning käte antiseptikume, seda tõenäolisem on, et inimesed neid kasutavad. Kui on mitu kohta, kus inimesed saavad kätel teostada antiseptikat, välditakse järjekordade tekkimist ja see aitab luua sotsiaalset distantsi.

Inimesi võib julgustada pöörama tähelepanu heale kätehügieenile, kuvades dosaatorite, tualettruumide ja kassade läheduses plakateid ja juhiseid käte antisepikumide kasutamiseks. Laadige andmepangast alla Kiilto uusim suvine kätehügieeni plakat.