Kuidas ja millega hooldada vannituba, et vältida hallituse teket?

Hallitustäpid vannitoa seinakattel, seina ja põranda liitekohtades oleval silikoonil või keraamiliste plaatide vuukidel on inetud ning tekitavad ebameeldiva enesetunde. Kas see näitab, et minu vannituba on räpane? On see tervisele ohtlik? Kas seda on võimalik eemaldada? Kuidas hallitust ja mustust edaspidi edukalt vältida?

Üheks võtmesõnaks vannitoa hallitusevabana hoidmisel on puhtus. Vannitoavaip, käterätid, vannimatt ja dušikardin on samuti ideaalsed hallituse kasvukohad, kui need jätta pikemaks ajaks pesemata. Muide, ka pikaajaliselt niiskena püsivad tekstiilid põhjustavad kinnises ruumis kehva lõhna.

Ka moppidel ning kaabitsatel on oma ülesanne – kui pärast pesemist duširuumi seintelt, põrandalt ja ukselt sinna sattunud vesi ära pühkida või kuivatada rätikuga, kahandab see oluliselt vee kondenseerumist ning ruumi niiskustaset. Ja veel – vannitoa niiskustaset tõstab ka väga kuuma duši all käimine. Selle asemel eelistage niiskuse vähendamiseks jahedamat vett.

Mida aga teha, kui hallitus on juba kohal? Esimeseks sammuks hallitustäppide avastamise järel võiks olla pindade korralik puhastus ning ruumi korralik õhutus. Suurepärane uudis on see, et Kiilto puhastusvahenditega saab tõepoolest efektiivselt lagundada ning eemaldada ka juba tekkinud hallitusplekke, baktereid, seeneeoseid ja erinevaid viiruseid ning samuti kaotada ruumist ebameeldiva lõhna.

Seejuures ei tähenda vannitoa eest hoolitsemine iganädalast mitmetunnist nühkimist, vaid õige tootevaliku puhul piisab oluliselt harvematest korrapärastest suurpuhastustest. Kiilto tootevalikus on erinevad tõhusad vahendid nii seebijääkidest tekkinud mustuse ja hallituse kui ka rooste ja lubjaplekkide eeldamiseks. On vuugi- ja keraamiliste plaatide jaoks mõeldud mustusthülgavaid kaitsevahendeid, põrandatrappide tõhusaid pesuvahendeid ning tooteid, mis vähendavad pindade libedust.

Valikus on ka igapäevahooldusvahendid, ent nende puhul on oluline jälgida, et ei kasutataks liiga happelisi või klooripõhiseid puhastusvahendeid, kuna neil ainetel on tsemendibaasil vuugitäidisele sööbiv mõju. Samuti ei tasuks silikoonitud vuukidel kasutada liiga tugevat mehaanilist hõõrumist, kuna see kiirendab hallitusvastase lisaaine lagundamist.

Vaata järele milliseid tooted hallituse eemaldamseks kasutada ja kuidas hooldada vannituba regulaarselt SIIT