Kiilto SafePoint+ automaatne käte antiseptikumi dosaator on soojalt vastu võetud

Kiilto on tutvustanud oma SafePoint+ käte antiseptikumi dosaatorit. Dosaator on Soome innovatsioon ja selle tootmine on oluline tööhõiveallikas. Seadme materjalid ja osad on pärit Soomest ning masin valmistatakse JKR Muovi tehases Soomes.

Kiilto toodetud SafePoint+ käte antiseptikumi dosaator töötati välja koroonapandeemia ajal kiire ajakava alusel. Masina väliskujundus põhineb kümme aastat tagasi projekteeritud esimesel versioonil.

“Pandeemia pani meid mõistma, et kümme aastat tagasi ehitatud toode tekitas taas huvi ja oli aeg seda uuendada. Meie jaoks on oluline mõelda sellele, kuidas me aitame oma kliente ohutuse ja puhtusega. Hea kätehügieen on väga oluline,” ütleb Kiilto kliendi- ja arendusjuht Mikko Eskola, kes vastutas seadme turuletoomise eest.

See dosaator on välja töötatud spetsiaalselt avalike ruumide jaoks, kus on palju kasutajaid. See on tõhus abivahend pandeemia ajal nakkusteede katkestamiseks.

“Seade on nüüd tehniliselt uuendatud 2020. aastal ja selle automaatika on täielikult ümber kujundatud,” ütleb JKR Muovi Oy tegevdirektor Juha Koivisto, kes osales seadme väljatöötamisel.

Koivisto sõnul on seadme projekteerimine olnud väga meeldiv projekt ja koostöö Kiiltoga on sujunud hästi.

“Kujundustöö edenes tänu koroonale kiiresti ja me valmistasime seadme praeguse versiooni kolme nädalaga epideemia ajal,” ütleb Koivisto.

Seadmest on lihtne võtta annus käte antiseptikumi. Seadmele saab läheneda mõlemalt poolt ja tänu infrapunatuvastustehnoloogiale ei pea kasutaja seadet puudutama.

Seadmel on üks kümneliitrine või kaks viieliitrist antiseptikumi hoidikut, nii et antiseptikum kestab ka intensiivse kasutamise korral kaua. Kuna seadet tuleb harvemini täita, on tagatud hea varustuskindlus. Dosaatorit saab kasutada ka välitingimustes, sest selle aku töötab ühe laadimisega mitu päeva.

Seadme plastosad on valmistatud taaskasutatavast materjalist. Plastosad on valmistatud purustatud materjalist, millest on pressitud korduvkasutatavad lehed.

Kevadel ja suvel katsetati pilootfaasis 25 seadet, mille põhjal viiakse dosaator nüüd turule. Lahendus on äratanud huvi ka paljudes teistes riikides.

SafePoint+ dosaatori esimene kasutaja Soomes on Vihti K-Supermarket. Kaupluse juhataja Timo Laukkaneni sõnul on nii kliendid kui ka kaupluse personal olnud seadmega väga rahul. Uudis sellest levis laialdaselt poe Facebooki lehe kaudu.

“Ka konkurendid on käinud automaati vaatamas ja see on äratanud laialdast huvi,” ütleb Laukkanen.

Klientide tagasiside on olnud positiivne, eelkõige seetõttu, et seadme kasutamisel ei ole vaja seadet ennast puudutada.

“Paljud inimesed on ka küsinud, kust me dosaatori saime. Inimesed on olnud rahul ka sellega, et kahepoolset seadet saab kasutada ühtviisi hästi nii supermarketisse minnes kui ka sealt väljudes,” lisab Laukkanen.

Samuti on ta vaimustunud seadme kasutusmugavusest. Tänu suurele antiseptikumi hoidikule ei ole vaja seda sageli uuesti täita. Laukkaneni sõnul on ka hoidiku vahetamine probleemivaba. Lisaks on seadet lihtne hooldada ja see töötab vahelduvvooluvooluga. Ta hindab ka seda, et dosaator on valmistatud Soomes ja selle tootmismeetodid on ökoloogilised.

“Samuti jääb seadme ümbrus puhtaks, sest liigne antiseptikum voolab seadme sees olevasse tilgakaussi, nii et see ei valgu põrandale ega seadme ümbrusesse,” ütleb Laukkanen.

Laukkaneni sõnul jääb dosaator Vihti K-Supermarketisse püsivalt, ütleb Laukkanen.

“Meil ei ole sellega mingeid probleeme olnud. Ja seda on kindlasti vaja eelseisvaks gripihooajaks.”