Kätehügieeni lahendused professionaalseks puhastamiseks

Kõik algab puhastest kätest. Hea kätehügieen on kutseoskuste lahutamatu osa.

Isikliku hügieeni lahendused professionaalseks puhastamiseks

Hea kätehügieen on osa professionaalsest koristusrutiinist. Puhta tulemuse saab ainult puhaste ja kindlate kätega. Hea kätehügieen koosneb käte pesemisest seebi ja veega, vajadusel käte desinfitseerimisvahendi kasutamisest ning naha hea hooldamise eest.

Tööle tulles ja pärast vannitoa kasutamist pese alati käsi. Pöörake tähelepanu käte hügieenile, kui vahetate tööetappi teise ja eriti siis, kui lähete üle mustemast puhtamaks.

Puhta pesu käsitsege ainult puhaste ja desinfitseeritud kätega. Võite kasutada ka ühekordseid kaitsekindaid. Pange tähele, et musta pesu käsitsemisel on alati vaja ühekordseid kaitsekindaid. Eemaldage kasutatud kaitsekindad õigesti. Peske käsi alati seebi ja sooja veega. Kuivatage käed hästi ja pidage meeles, et kasutate niisutavat kätekreemi.

Antiseptika

Epideemiate ajal on eriti oluline säilitada hea käte hügieen. Kui käsi pole võimalik pesta, on käte antiseptikumi kasutamine hea viis käte hea hügieeni tagamiseks. Hõõruge antiseptikumi kätesse, kuni see on täielikult kuivanud. Käte antiseptika teostamisel on oluline võtta piisavalt aega.

Naha hooldus

Pärast käte pesemist on hea meeles pidada naha niisutamist, eriti kui käsi pestakse sageli või kui nahk on juba kuiv. Kreemi kõige olulisem omadus on selle võime nahka kaitsta ja niisutada. Naha eest hoolitsemine ja kreemide sagedane kasutamine hoiab ära ka muid nahaprobleeme.

Kaitsekinnaste pesemine

Kindaid pestakse tavaliselt enne eemaldamist väljastpoolt pehme käsiseebi või neutraalse või kergelt aluselise pesuvahendiga. Kindad võtke kindad tagurpidi pöörates ära. Kinda sisemust on soovitatav pesta ainult pehme seebiga, millele järgneb korralik pesemine veega ja põhjalik kuivatamine enne uuesti sisestamist. Laske kinnastel seestpoolt õhu käes kuivada.