Kiilto Ultra Fix plaatimissegu

Elastne tsemendibaasil plaatimissegu keraamiliste plaatide, looduskivi ja kergbetooni kinnitamiseks Kiilto hüdroisolatsioonimastiksile, vinüülkatetele, vanadele kahhel- ning klinkerplaatidele või kõikidele levinumatele ehitusplaatidele. Kasutamiseks sise- ja välistingimustes. Sobib küttega põrandatele.

Erifunktsioonid

   • keraamiliste ja klinkerplaatide, dekoratiiv- ja looduskivi kinnitamiseks
   • poorsetele ja mitteimavatele aluspindadele
   • C2TE
   • vuukimine: seinad 12 tundi, põrandad 24 tundi
   • sobib kasutamiseks välistingimustes
   •  mittevalguv   

Kasutusala

Mittevalguv segu keraamilste ja klinkerplaatide ja looduskivi paigaldamiseks vinüül, värvitud ja plaaditud pindadele ja muudele levinumatele aluspindadele, samuti Kiilto hüdroisolatsioonimastiksite või Kiilto niiskustõkkega töödeldud pindadele, sh ka nt kipsplaadile. Sobib ka välistingimustesse. Ei sobi pidevalt vee all oleva pindade plaatimiseks (näiteks basseinid). Sobib ka küttega põrandatele.
Plaaditavad pinnad peavad olema puhtad ja tolmuvabad. Eemaldage niiskuskartlikud viimistlus- ja tasandussegud. Kuivad ja imavad pinnad tuleb kruntida lahjendatud Kiilto Start Primer nakkedispersiooniga või niisutada veega. MItteimav aluspind, näiteks ehitusplaat, tuleb kruntida lahjendamata Kiilto Start Primer nakkedispersiooniga. Vinüül-, värvitud- ja plaaditud aluspindade plaatimise puhul veenduge, et pind oleks plaatimise jaoks piisavalt stabiilne ja tugev ning et plaaditav pind oleks korralikult kinni aluspinna küljes. Peske plaaditavalt aluspinnalt leeliselise puhastusvahendiga maha vaha, rasv ja mustus ning loputage korralikult. Kui pind on kuivanud, lihvige seda vajaduse korral ja eemaldage lihvimistolm. Lülitage põrandaküte välja u 24 tundi enne plaatimist.

Kulu

u 3 kg/m², kasutades normaalse hammastusega segukammi (hamba mõõtmed 6mm × 6mm × 6mm) u 2 kg/m², kasutades mosaiik-segukammi (hamba mõõtmed 4 mm × 4 mm × 4 mm).

Pakendi suurus
EAN-kood
Ultra Fix/exp 5 kg 6411512187051
Ultra Fix/exp 20 kg 6411512187204
Pakendi suurus Ultra Fix/exp 5 kg
EAN-kood 6411512187051
 
Pakendi suurus Ultra Fix/exp 20 kg
EAN-kood 6411512187204
 
Ladustamine

Avamata pakendis max 1 aasta kuivades tingimustes.

Kulu

u 3 kg/m², kasutades normaalse hammastusega segukammi (hamba mõõtmed 6mm × 6mm × 6mm) u 2 kg/m², kasutades mosaiik-segukammi (hamba mõõtmed 4 mm × 4 mm × 4 mm).

Avatud aeg

üle 0,5 MPa / 30 min (EN 12004-2:2017)

Tuletundlikkusklass

E

Segamissuhe

6 l vett / 20 kg kott ( seinad)
6,5 l vett / 20 kg kott ( põrandad)

Tööaeg

Töötlemisaeg u 3 tundi pärast vee lisamist.

Nakketugevus

> 1,0 MPa (EN 12004-2:2017)

Pakendi suurused

20 kg kott

Külmakindlus

Külmakindel

Max tera suurus

0,5 mm

Sideaine tüüp

plasti-tsemendi-kvartsibaasiline pulber

Aluspõranda niiskus

Betoon < 90% RH

Kasutustemperatuur

Optimaalne +18–20 °C, minimaalne +5 °C

Klassifikatsioonid

C2TE (EN12004-1:2017), M1

Kasutusjuhis

Puistake pulber aeglaselt, pidevalt segades jahedasse, puhtasse vette, kuni moodustub ühtlane mass. Laske segul seista u 15 min ja seejärel segage seda veel pisut. Seejärel kandke segu plaaditavale pinnale samaaegselt tugevalt surudes ja kammige segukammiga lahti alale, mis jõutakse plaatida 15–20 minuti jooksul. Suruge plaadid tugevalt segule ja koputage kohe kinni. Plaadi asendit on võimalik muuta 15 minuti jooksul. Soovitatud on tõsta paigaldatud plaate pisteliselt ja kontrollida, kas plaadi tagakülg on seguga piisavalt kaetud (kahhelplaadid 70–75% ja klinkerplaadid 80–90%). Välistingimustes plaatimisel peab plaadi tagakülg olema seguga kaetud 100%. Piisava kaetuse tagamiseks tuleb segukammi hammastuse valimisel lähtuda plaatide mõõtmetest ja tagakülje mustrist.
Värsked segujäägid eemaldage vee ja niiske lapiga. Kuivanud segu saab eemaldada vaid mehaaniliselt.
Vuuke saab täita Kiilto vuugitäidistega ja pinda kergelt koormata seinade puhul 12 tundi pärast plaatimist ning põrandate puhul mitte enne kui 24 tundi pärast plaatimist. Laske plaatidel nädal aega kuivada enne hariliku kasutuse alustamist. Kuivamisaeg pikeneb madala temperatuuri ja kõrge õhuniiskuse toimel.
Elementide ja ehitusplaatidest seinte nurgad, seina- ja põrandaplaatide vahelised vuugid ning muud nihkevuugid tihendage Kiilto Sanitaarsilikooniga.
Sobib väiksemate pinnaebatasasuste parandamiseks enne plaatimist.
Mitme millimeetri kõrguste pinnaebatasasuste parandamiseks soovitame kasutada eelnevalt Kiilto seinapahtlit või tasandussegu.

Keskkond ja ohutus

Vältige kuivamata toote kokkupuudet nahaga, kasutage kaitsekindaid. Tutvuge tooteohutuskaardiga. Lisateavet toote ja pakendi kõrvaldamise kohta leiate kodulehel www.kiilto.com.

Soome Võtmelipp