Kiilto Saniteettisilikoni
Sanitaarsilikoon

Lõhnatu, neutraalne, hallitusvastast lisaainet sisaldav silikoon nihkevuukide ja muude ühenduste tihendamiseks. Silikooni toonid vastavad Kiilto vuugitäidise värvidele. Sobib ka välistingimustes kasutamiseks. Ei sobi akvaariumite jaoks.

Eriomadused

  • temperatuurikindlus 120 °C
  • sisaldab hallitusvastast lisaainet
  • vähese lõhnaga
  • ei ole ülevärvitav
  • kasutamiseks sise- ja välistingimustes

Materjalid

Rakendus

Kiilto Sanitaarsilikoon on ühekomponentne, neutraalne silikoonhermeetik. Vastab standardi EN 15651:-3:2012 nõuetele. Ei sobi kasutamiseks akvaariumides või koos loodusliku kiviga, nt marmoriga. Peegli või tualetipoti paigaldamiseks soovitame liimi Kiilto Masa. Kui paigaldate väikeseid plaate või kui on vaja suuremat temperatuurikindlust (150 °C), võite kasutada halli silikooni.

Pakendi suurus Värv EAN kood
310 ml 29 helebeež 6411513526316
310 ml 90 jääsinine 6411513553312
310 ml 94 sinine 6411513654316
Erikaal

u 1,0 kg/dm3

Hooldustemperatuur

–40 kuni 120 °C, hall 150 °C

Kuivamise kiirus

u 2 mm 24 tunniga ja umbes 10 mm nädalaga.

Kulu

5 x 5 mm vuuki u 12 m / padrun

Kõvadus

Shore A umbes 20

Ladustamine

Säilitada kuivas, jahedas kohas (alla 25 °C) tihedalt suletud originaalpakendis. Säilivusaeg: vt pakendilt.

Pealmise kihi kuivamisaeg

5–20 min (20 °C, RH 50%)

Sideaine tüüp

niiskusega tahenev neutraalne silikoonpolümeer

Töötingimused

soovitus: ruumi, hermeetiku ja ühenduskoha optimaalne temperatuur 18–20 °C, siiski sobib kogu temperatuurivahemik 5–40 °C.

Värvid

saadaval eri värvides

Kasutusjuhend

Tihendatav pind peab olema kuiv ning tolmu- ja mustusevaba. Vuugi põhja täitmiseks võib kasutada tahkest vahtplastist profiili.

Keerake otsiku kork maha. Lõigake tuubi koonusots lahti. Paigaldage kaasas olev otsik ja lõigake selle ots soovitud mõõtu. Suruge silikoon vuuki ja tasandage kohe puhta veega niisutatud pahtlilabidaga või sõrmeotsaga. Pärast kasutamist jätke otsik tuubi külge ja sulgege see korralikult korgiga. Puhastamise lihtsustamiseks pange mõlemale poole vuuki näiteks maalriteip. Eemaldage teip kohe pärast silikooni pealekandmist.

Ühenduskohtade silikooni vahetamisel tuleb vana silikoon eemaldada. Eemaldage ka hallituselaigud, kui neid on, kasutades Kiilto Kodin Klorite’i vastavalt juhistele.

Lisainformatsioon

Ümbritsevad olud nagu õhutemperatuur, silikooni ja ühenduskoha temperatuur, aluspinna materjal ja õhuniiskus, samuti pealekantud silikooni kogus, mõjutavad oluliselt puutekuivuse saavutamise ja kuivamisaega.

Mõned värvid, puhastusvahendid ja lahusteid sisaldavad kemikaalid, võivad muuta silikooni tooni otsesel kokkupuutel või õhu kaudu levimisel. Ka teatud puidutüübid (sh kuumtöödeldud teematmänd) ja atsetoksüsilikoonid (happelised silikoonid) võivad eritada sarnaseid ühendeid. Mõned plastikud ja kummid sisaldavad plastifikaatoreid, mis võivad silikooniga reageerida. Vajadusel võib seda enne kasutamist testida. Juhul kui keraamiline plaat värvitakse üle, kasutada Kiilto happelist silikooni Kiilto Pro Silicone.

Silikooniga tihendatud ühenduskohtade eluaeg on piiratud. See sõltub ruumi kasutustihedusest, puhastamisest ja ventilatsioonist. Kontrollige märgades ruumides ühenduskohtade seisundit regulaarselt ja vahetage silikooni vähemalt iga 5 aasta järel.

Kiilto Sanitaarsilikoon nakkub hästi eri materjalidega (nt keraamiliste plaatide, klaasi, mööblimaterjalidega). Heade nakkeomaduste tagamiseks on soovitatav teha eelnevalt nakketest. Läbipaistvate plastikute jaoks (PC, PMMA) soovitame kasutada läbipaistvat silikooni.
Samal alal ühenduskohti tihendades veenduge, et kõikidel silikoonituubidel on sama partiinumber.
Sanitaarsilikooni värvid on toonitud neutraalses valguses, et need vastaks Kiilto Vuugitäidise toonidele. Kuna eri valgusallikatest tulev valgus erineb, võib silikooni värv veidi erineda olenevalt ruumi valgustusest.
Käesoleval tootelehel esitatud teabe aluseks on meie ettevõttes läbi viidud katsete tulemused ja meie praktilised teadmised. Tehnilised andmed on määratletud standardtingimustes. Toote tõhusus ja tulemus sõltub kohapealsetest töötingimustest ja -meetoditest. Meie kvaliteedijuhtimissüsteem kindlustab ettevõtte toodete kõrge kvaliteedi. Me ei võta vastutust toote ebaõige kasutamise või valitsevate tingimuste korral, mille üle meil puudub kontroll. Seega, ei ole meil võimalik võtta endale vastutust lõpptulemuse eest. Toote õige kasutamine eeldab, et kasutaja tutvub tööjuhendis kirjeldatud tööpõhimõtete ja toimingutega

Keskkond ja ohutus

Vältige kuivamata toote kokkupuudet nahaga, kasutage kaitsekindaid. Tutvuge tooteohutuskaardiga. Teavet toote ja pakendi kõrvaldamise kohta leiate kodulehel www.kiilto.com.

CE
Põhjamaade Luigemärk