Laevade ja paatide, liigendveokite ja muude sõidukite osade ning kihtpaneelide tööstuses kasutatakse laias valikus tihendusmaterjale ja polüuretaanliime. Pärast mitmesuguseid pinnatöötlusi liimitakse kokku väga erinevad materjalid. Tihendusmaterjalid peavad taluma väga erinevaid tingimusi. Tänu meie pikaajalisele kogemusele saame pakkuda mitmesuguseid teste elemendi- ja transporditööstusele.

Keskkonnatingimuste muutmise katsed

Liimitud esemetele tehakse kliimakambri stressitest, mis hõlmab erineva niiskuse ja temperatuuri taset. Esemeid kontrollitakse enne ja pärast stressitesti. Kogu testi täitmine võtab kaks nädalat.

Kambri tingimusi ja ilmastikutsükleid saab muuta vastavalt kliendi vajadustele, samuti kestust vastavalt kliendi rakendustele. Kihtelementidele võib teha ka nn küpsetuskatse, mille käigus neid keedetakse ja kuivatatakse ning seejärel uuesti katsetatakse.

Tugevuse mõõtmine

  • Tõmbetugevus roostevaba teras, alumiinium, anodeeritud alumiinium ja muud pinnatöötletud metallid DIN EN 1465, tõmbetugevus DIN 53504 ja pikenemine DIN 53504
  • Kiilkatse vastavalt standardile EN 14509
  • T-peel mõõtmine EN ISO 11339
  • Bread-Peel mõõtmine DIN 54457