Näomaski pesemine ja hügieeniline kasutamine

Hea kätehügieeniga katkestate nakatumisteed!

On teada, et koronaviirus levib piisknakkusena köha või aevastamise kaudu. Lisaks võib nakatunud inimene viiruse levitada päev või kaks enne sümptomite ilmnemist. Näomaski kandmine võib takistada nakatunud inimest viiruse levitamisel teistele, kuid see ei pruugi kaitsta viirusega nakatumise eest. Siiski on oluline, et maske kasutataks õigesti, kuna vale kasutamine võib tegelikult suurendada nakkusohtu.

Näomaski kandes on oluline meeles pidada järgmist:

  • Hea käte hügieen
  • Hea köhahügieen
  • Vältige kontakti näo, nina ja suuga
  • Hoides teistest inimestest ohutut kaugust

Käte hügieen maski kasutamisel

Näomaske tuleks puudutada ainult puhaste kätega. Peske või teostage antiseptika kätel enne ja pärast maski näole panemist. Maski eemaldamisel puudutage kindlasti ainult paelu. Peske või teostage antiseptika oma kätel enne ja pärast maski eemaldamist. See on ohutuse ja hügieeni jaoks juhuks, kui puudutate kogemata saastunud maski pinda.

Peske käsi seebiga, loputage neid veega ja kuivatage hoolikalt. Kui vett pole, saab kasutada käte antiseptikumi või antiseptilist salvrätti. Nähtava mustuse eemaldamiseks on alati soovitatav käsi seebiga pesta.

Näomaskide kasutamine

Ühekordsed näomaskid pakuvad parimat kaitset viiruse eest, kaitsva toimega kuni 88%. Ühekordsed maskid tuleb kohe pärast kasutamist prügikasti visata. Puuvillast riidest maskide kaitsev toime on 20-30%. Kui kasutate korduvkasutatavat riidest maski, saab seda pärast kasutamist pesta ja uuesti kasutada. Korduvkasutatavaid riidest näomaske on soovitatav pesta temperatuuril 90 ° C. Kui te pole kindel oma pesumasina efektiivsuses, soovitame kasutada sellist pesuvõimendit nagu Kiilto Oxy Wash. Peske seda koos tavalise pesupesemisainega. See on tõhus ka madalamal temperatuuril ning jätab pesu värskeks ja hügieeniliseks. Kui kangasmaski ei saa kohe pärast eemaldamist pesta, tuleks seda hoida suletavas kilekotis.

Pesu käsitsemisel tagage hea kätehügieen. Peske käsi seebi ja sooja veega ning kuivatage hoolikalt. Lisaks tuleks pärast määrdunud pesu käitlemist pindu regulaarselt desinfitseerida. See tagab, et pindadelt ei kanduks desinfitseeritud tekstiilidele midagi kahjulikku.