Hügieen jõu- ja spordisaalides

Hea hügieen on osa ohutust treeningust. Oluline on pöörata tähelepanu puhtusele ja tuletada klientidele meelde, et nad hoolitseksid oma kätehügieeni eest ning puhastaksid varustust pärast kasutamist.

Hügieen ja puhtus on ohutute treeningute ja spordi jaoks olulised. Tähelepanu tuleks pöörata ruumide puhtusele ja kliente tuleks julgustada järgima nii käte hügieeni kui ka kasutatavate seadmete puhastamist.

Spordisaale ja spordirajatisi kasutavad paljud inimesed. Koolituse ohutuks muutmiseks on oluline hügieen ja ruumide puhtus. Oleme koostanud jõusaalide ja spordikeskuste puhastamise põhjaliku juhendi, milles võetakse arvesse sissepääsuala, tualette, jõusaaliruume ja -vahendeid ning juhiseid jõusaalikasutajatele. Meie eksperdid soovitavad spordisaalides varustada ühekordselt kasutatavaid desinfitseerivaid salvrätte, mille abil kliendid saavad kiiresti ja hõlpsalt desinfitseerida lisaks kasutatavatele seadmetele ka oma isiklikke asju. Selle jaoks on lihtne lahendus rätikupakett One System Basic. Pakendisse lisatakse ainult desinfitseerivad ained (nt Easydes) ja teil on 120 kasutusvalmis desinfitseerivat salvrätikut, mida saab kasutada kuni kuu.

Laadige alla jõu- ja spordisaalide ohutu ruumi juhend!

Hügieen sissepääsu piirkonnas

 1. Kontaktpinnad, s.o. ukselingid ja ukseraamid, sisseehitatud komponentide pinnad ja servad, samuti makseterminalid ja registreerimisseadmed puhastatakse desinfitseeriva Easydesi pihustiga.
 2. Kraanikausid tuleks nii puhastada kui ka desinfitseerida.
 3. Pühkige muud pinnad puhtaks.
 4. Põrandaid puhastatakse masina või käsitsi.

Tualettruumi hügieen ja puhastamine

 1. Tualettruumide kontaktpinnad tuleb puhastada ja desinfitseerida.
 2. Tualettruumi liitmikud tuleb puhastada ja desinfitseerida.
 3. Samuti puhastatakse ja desinfitseeritakse tasaseid pindu.
 4. Põrandaid puhastatakse mikrokiudmopiga Click’M C.

Koristamine ja hügieen jõusaalis

 1. Jõusaalis olevad kontaktalad puhastatakse ja desinfitseeritakse, nagu ka jõusaali fuajees olevad kontaktpiirkonnad. Ka teisi pindu ja põrandaid puhastatakse samamoodi nagu sissepääsuala.
 2. Spordisaali varustus puhastatakse ja desinfitseeritakse.

Hügieeniteave jõusaalikasutajatele

 1. Pärast kasutamist pühkige spordisaali kontaktpinnad saalis olevate desinfitseerivate salvrätikutega.
 2. Spordisaali külastajad peaksid desinfitseerima ka oma seadmed, näiteks: Veepudelid, telefonid ja kõrvaklapid.
 3. Mõelge ka jõusaalis käte heale hügieenile. Spordisaali sisenemisel ja sealt väljumisel peske käsi põhjalikult seebi ja veega. Ühelt masinalt või seadmelt teisele üleminekul hõõruge käsi sisse. Kui teie käed kuivavad kergesti, kasutage kätekreemi, mis hoiab naha tervena ja hoiab seega mikroobe eemal.