Puhastusjuhised nakkushaiguste (nt koroonaviirus) leviku vähendamiseks

Hoolikal igapäevasel koristamisel on oluline roll ruumide üldises mugavuses ja ruumide kasutajate turvalisuses.

Katsetingimustes leiti, et viirused võivad püsida erinevatel pindadel kuni mitu tundi või päeva, sõltuvalt viiruse tüübist, pindade materjalist ning ümbritsevast temperatuurist ja niiskusest.

Hoolikas puhastamine nõrgalt leeliselise universaalse puhastusvahendiga, näiteks Kiilto Vieno, Kiilto 10 Universum või Kiilto Plusclean tuleks läbi viia ruumis, kus viibis kas nakatunud või nakatumises kahtlustatav isik. Kasutada tuleks ühekordselt kasutatavaid mikrokiulappe ja moppe. Puhastamisel tuleb erilist tähelepanu pöörata kontaktpindadele. Puhastusjäätmed ja saastunud tarvikud tuleks kohe pakkida eraldi jäätmekotti, mis on pitseeritud ja viidud jäätmemahutisse.

Pärast puhastamist tuleks eelkõige kontaktpinnad desinfitseerida. Kiilto Easydes Spray on kasutusvalmis desinfektsiooniaine, millel on tõestatud efektiivsus koronaviiruste vastu. Lisaks on tõhusad desinfektsiooniained Kiilto Pluschlor, Kiilto Desichlor ja kasutusvalmis Tevan Panox 200. Sekretsiooni võimaliku saastatuse eemaldamiseks on soovitatav kasutada valmis desinfektsiooniainet Tevan Panox 200.

Vedelate desinfektsiooniainete alternatiiviks on Nocospray seade, mis põhineb vesinikperoksiidi kuivaaurustamisel, mis desinfitseerib ka ruumi õhuruumi ja tekstiilipindu. Kuiv aurustamine viiakse läbi puhastel pindadel.

Pärast igapäevast puhastamist tuleb tualettruumid puhastada desinfektsiooniainega, näiteks Kiilto Pluschlor või Kiilto Desichlor doseeringuga 5000 ppm.

Puhastamisel hoolitsege oma kaitse eest. Tööriideid ja -jalatseid peaks olema lihtne pesta. Puhastades ala, kus on viibinud COVID-19-ga nakatunud inimene, soovitame kasutada pikkade varrukatega vedelikku mitteläbilaskvat kaitsevesti või põlle. Kaitsekinnaste kasutamine on hädavajalik.

Kui kasutate ühekordselt kasutatavaid kindaid, võtke need ära, puudutamata nende välispinda. Pärast kaitsekinnaste eemaldamist peske käsi sooja vee ja seebiga, nt. Erisani Soap. Ka Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) soovitab kasutada etanoolipõhiseid käte antiseptikume. Tõhusad käte antiseptikumid ümbrisega viiruste, näiteks koronaviiruse vastu on Käsidesi ja Erisan Etasept.

Jooksvat teavet koronaviiruse olukorra kohta leiate Terviseameti kodulehelt. Terviseamet on välja andnud puhastusjuhised Covid-19 nakkuste ennetamiseks.