Puhastusjuhised hoolekandeteenuste pakkujatele

Kuidas hoolekandeteenuste ruume ohutult puhastada - puhastusjuhised hoolekandeteenuste pakkujatele.

Hoolikas hoolduskoristus on alati oluline ja mõjutab ruumide kasutajate heaolu nii tervise kui ka heaolu seisukohalt. Koroonaviiruse pandeemia ajal on oluliste piirkondade ja kohtumispunktide desinfitseerimine eriti vajalik. Viirused võivad pinnal püsida kuni mitu tundi või päeva, olenevalt viiruse tüübist, pinna materjalist ning temperatuurist ja niiskusest.

Kui koronaviiruse pandeemia ajal piirangud tühistatakse ja inimesed on taas liikuvamad ning kasutavad üha enam tervisepakkumisi, on oluline tagada piisav hügieenitase. Selleks on vaja õigeid seadmeid ja tooteid. Tervisekeskustes tuleb erilist tähelepanu pöörata protseduuriruumide ja tualettruumide puhtusele.

Protseduuride ruumide hügieeniline puhastus

  1. Kontaktpindu, näiteks ukselinke ja ukseraame, mööbli ja servade pindu, samuti makseterminale saab puhastada kasutusvalmis Kiilto Superquick Spurtiga. Niisutage lapp pesuainega ja pühkige pind puhtaks. Seejärel desinfitseerige pinnad, niisutades kasutusvalmis Kiilto Easydes Sprayga puhast lappi ja pühkides pinnad uuesti. Selle ülesande täitmiseks sobib lühiajaliseks kasutamiseks mõeldud sinine mikrokiudlapp Prima.
  2. Samuti tuleks puhastada ja desinfitseerida protseduuriruumis olev käte valamu. Niisutage kraanikausi ja tarvikute pindu Kiilto Superquick Spurti puhastuslahusega ja harjake pinnad puhtaks. Loputage puhta veega. Pühkige pinnad lapiga. Desinfitseerige kraanid ja kraanikausi servad, niisutades puhast lappi Kiilto Easydes Spray või Tevan Panox 200 abil ja pühkides sellega.
  3. Protseduuriruumi teisi pindu ja põrandat saab puhastada kasutusvalmis Kiilto Superquick Spurtiga. Niisutage lapp pesuainega ja pühkige pind puhtaks. Selle ülesande täitmiseks sobib lühiajaliseks kasutamiseks mõeldud Prima mikrokiudlapp.

Tualettruumi puhastamine

  1. Tualettruumide kontaktpinnad tuleb puhastada ja desinfitseerida. Niisutage lappi kasutusvalmis Kiilto Superquick Spurt pesuainega ja pühkige pind puhtaks. Seejärel desinfitseerige pinnad, niisutades Kiilto Desichlori lahusega puhast lappi ja pühkides pinnad uuesti. Selleks sobib lühiajaliseks kasutamiseks mõeldud punane Prima mikrokiudlapp. Kiilto Desichlori sobiv doseering on 1000 ppm, st 50 ml kuni 950 ml külma vett.
  2. Tualettruumi sisustus puhastatakse ja desinfitseeritakse. Niisutage sisepindu Kiilto Superquick Spurt puhastuslahusega. Harjake pinnad puhtaks, kasutades punast harja kraanikausi jaoks ja tualettpoti jaoks WC-harja. Pesuainega niisutatud lapiga pühkige kraanikausi ja tualettpoti pinnad, töötades kõige puhtamast kõige mustemani. Desinfitseerige liitmike sisepinnad Kiilto Desichlori lahusega ja pühkige välispinnad uuesti puhta niiske lapiga. Nende ülesannete täitmiseks sobib nii lühiajaliseks kasutamiseks mõeldud punane Prima mikrokiudlapp kui ka punane Prima nõudepesuhari ja
    WC-hari.
  3. Kiilto Superquick Spurtiga hoolikas puhastamine on piisav tualettruumide tasa- ja põrandapindade jaoks. Niisutage lapp pesuainega ja pühkige pind puhtaks. Tasapindade korral sobib lühiajaliseks kasutamiseks punane Prima mikrokiudlapp ja põrandale sinine Prima mikrokiudlapp.

Isiklik hügieen

Ärge unustage ka ennast kaitsta ja puhastamise ajal kasutada ühekordseid kindaid. Pärast kaitsekinnaste eemaldamist peske käsi ja käsivarsi põhjalikult sooja vee ja seebiga, nt. Erisani Soap. Antiseptikumid, mis on efektiivsed koroonaviiruse ja teiste valgukattega viiruste vastu, hõlmavad Erisan Käsihuuhde, Käsidesi ja Erisan Etasept. Parim kaitse patogeenide eest on terve nahk. Regulaarne naha niisutamine aitab hoida käe nahka elastsena ja säilitada naha lipiidikihi kaitsvat toimet. Selleks sobivad Erisan Protect või Erisan Hydra Cream.