Näpunäiteid kioski hügieeniks

Hügieeninõuanded kioskitele ja hooajalistele toidu müügi teenusepakkujatele.

Nagu teisedki kioskid, on ka jäätisekioskid hooajalised müügikohad, kus piiratud ruumi tõttu on sageli raske tagada kõrget hügieenitaset. Kuid hügieen on endiselt väga oluline. Oleme koostanud nimekirja parimatest toodetest ja olulisematest sammudest üldise hügieeni tagamiseks.

#1: töö hõlbustamiseks kasutage valmistooteid.

Kioskites on ruumi sageli vähe ja pesuainete lahjendamiseks ei pruugi olla ruumi ega aega. Kiilto Superquick Spurt on kasutusvalmis toode, mis ei vaja loputamist ja pinnad kuivavad pärast puhastamist kiiresti. Sama toode sobib tööpindade, klaasipindade ja ekraanide puhastamiseks. Pihustage puhastusaine pinnale ja pühkige lapiga.

#2: valige multifunktsionaalsed tooted

Selleks, et kioskis ei oleks suuri koguseid erinevaid puhastusaineid, valige tooted, mida saab kasutada erinevatel eesmärkidel. Kiilto Neutra L on õrnalt lõhnastatud toode nõude käsitsi pesemiseks ning klaasipindade ja kõigi teiste kioskis olevate veekindlate pindade puhastamiseks. Eelkõige on viirusnakkuste vältimiseks hädavajalik pindade ja seadmete korrapärane desinfitseerimine. Kiilto Antibact on ülitõhus lõhnavaba desinfektsiooniaine igat tüüpi pindade desinfitseerimiseks.

#3: kasutage kvaliteetseid seadmeid

Kioskites müüdavate jäätiste ja muude maiuste atraktiivseks kuvamiseks tuleks klaaspindu ja vitriine regulaarselt pesta. Õigete vahendite abil on puhastamine lihtsam ja kiirem.

#4: pöörake tähelepanu käte hügieenile

Toidu käitlemisel on alati oluline meeles pidada head isiklikku hügieeni. Käsi tuleks piisavalt sageli seebiga pesta ja vajadusel desinfitseerida (nt Erisan Seep, Erisan Etasept, Erisan Antiseptikum). Samuti soovitame anda klientidele võimalus enne jäätise või muude toitude söömist teostada kätel antiseptikat, lisades näiteks leti juurde antiseptikumi. Terve nahk on parim kaitse viiruste eest ja käte niisutamine (näiteks Erisan Hydra kreemiga) aitab nahka tervena hoida ja võitleb patogeenidega. Samuti võib kanda ühekordseid kindaid. Vahetage kindaid sageli ja alati, kui lähete üle ühelt tööetapilt teisele. Määrdunud kaitsekindad levitavad lisandeid ja ohustavad töötajate ja klientide turvalisust.

#5: sage testimine seab hügieenistandardid

Oluliseks puhtuse osaks on hügieeni eest hoolitsemise enesekontroll, et puudused kohe kõrvaldada. Hygicult TPC on Soome pinnahügieeni test, mis vastab rangetele kvaliteeditagamise standarditele ning pakub usaldusväärseid tulemusi kiiresti ja lihtsalt. Orion Clean Card Pro on spetsiaalselt välja töötatud puhastustulemuste hindamiseks ja puhastatud pindade valgujääkide testimiseks.