Kuiva naha eest hoolitsemine

Terve nahk, mida hoitakse heas seisukorras, on parim võimalik kaitse patogeenide vastu.

Käed kuuluvad kehaosade hulka, mida kuivus kõige enam mõjutab. Nahk muutub karedaks ja sõrmeotstele võivad kergesti tekkida väikesed valulikud haavad. Naha regulaarne niisutamine aitab hoida käed elastsetena ja naha lipiidikihi kaitstuna.

Käte sagedane pesemine võib nahka kuivatada, eriti talvisel ajal. Hea kätehügieen ehk hoolikas käte pesemine ja antiseptika teostamine, on kõige tõhusam viis mitmesuguste haiguste leviku peatamiseks, mis tähendab, et käsi tuleb sageli pesta, vaatamata naha võimalikust kuivamisest.

Käte nahahoolduseks on saadaval mitmeid tooteid, mis arvestavad naha tundlikkusega. Käte nõuetekohane pesemine viiakse läbi vedela seebiga, millele järgneb käte põhjalik loputamine ja kuivatamine. Vedela seebi valimisel on oluline valida hooldav, õrn, kuid samas ka tõhus toode. Erisan Pro tooted on välja töötatud professionaalidele, kes peavad sageli käsi pesema. Tootearenduses on erilist tähelepanu pööratud hooldavatele omadustele. Erisan Pro tooted on heaks kiitnud Soome Allergia-, naha- ja astmaliit.

Isegi hooldava seebi kasutamisel võib korduv pesemine naha siiski kuivaks jätta. Kui teie nahk on eriti kuiv või tundlik, on heaks alternatiiviks Erisani pesukreem. Vältida tuleks naha hõõrumist – käsi tuleks pesta ja kuivatada õrnalt patsutades, mitte hõõrudes.

Kui vesi pole saadaval, võib kätel teostada hügieenilist antiseptikat. Kõik Erisan Pro antiseptikumid on välja töötatud ja toodetud Soomes Turus ning tagatud on nende valmistamisel kasutatavate toorainete ohutus. Käte antiseptikaks on vaja võtta piisavalt aega – antiseptika on teostatud, kui nahk on täielikult kuivanud. Nähtava mustuse eemaldamiseks on alati soovitatav nahka seebiga pesta.

Tervislik nahk kaitseb end ilmastikutingimuste ja lisandite eest, moodustades pinnale kaitsva ja niiskust siduva lipiidikihi. Pärast käte pesemist peaksite käsi niisutama, eriti kui peate käsi sageli pesema või kui teie nahk on juba kuiv. Kui nahk on ärritunud või eriti kuiv, tuleb kätekreemi hõõrumise asemel kreemi nahale patsutada. Kreemide kõige olulisemad omadused on võime nahka kaitsta ja niisutada. Naha eest hoolitsemine ja kreemide regulaarne kasutamine hoiab ära nahaprobleemid.

Lõhnavabad kreemid on kõikidele nahatüüpidele ohutuim variant. Erisan Pro kreemid on lõhnavabad ja neid on tunnustatud Allergia-, naha- ja astmaliidu märgiga. Kui kätekreem põhjustab nahale põletustunde, on see märk sellest, et naha pind on katki ja kasutada tuleks suurema õlisisaldusega hooldavamat kätekreemi. Kui põletustunne püsib ja nahk on ärritunud ja punane, on soovitatav pöörduda dermatoloogi poole.