Igapäevane nõudepesumasina puhastamine

Hoolikalt puhastatud nõudepesumasin tagab säravad puhat nõud.

Suurköökides puhastatakse nõudepesumasinaid iga päev universaalse puhastusainega, näiteks professionaalsete köökide jaoks välja töötatud Kiilto Forte. Sobiv puhastusmeetod valitakse sõltuvalt kasutamise sagedusest, pesuprogrammidest ja nõudepesumasina mudelist. Enne kasutamist lugege nõudepesumasina kasutusjuhendit ja järgige tootja puhastusjuhiseid.

Allpool leiate nõudepesumasinate igapäevase puhastamise üldised juhised, olenemata mudelist.

  1. Valmistage Kiilto Forte lahus vastavalt doseerimisjuhistele.
  2. Lülitage toide välja ja tühjendage masin veest.
  3. Eemaldage filtrid, peske ülevoolutorud ning kardinad.
  4. Lahuse abil puhastage nõudepesumasina sisemust ja eemaldatavad osad. Loputage voolava vee all.
  5. Jätke uksed kuivamise ajaks lahti.
  6. Pühkige nõudepesumasina välispind lahusega niisutatud lapiga.
  7. Veenduge, et nõudepesupaik oleks puhas. Peske ümbritsevaid põrandaid iga päev ja puhastage kõiki lette vastavalt köögi puhastusplaanile.

Enne nõudepesumasina kasutamist veenduge, et masin oleks puhas ja eemaldatud osad oleksid paigas. Veenduge, et pesuaineid ja loputusaineid oleks piisavalt. Nõudepesumasina igapäevast puhastamist on lihtsam teha, kui eemaldate lahtise mustuse, loputate nõusid ja söögiriistu leige veega ning asetate need õigesti pesukorvi.

Nõudepesumasina vett saab vahetada keset tööpäeva, vajadusel mitu korda. Kui mustuse kogunemine muutub liiga suureks, ei saa masin enam nõusid puhastada. Parandage oma ergonoomikat, nt. nõudepesumasina puhastamisel kasutage pika varrega harja.