Näpunäiteid tööohutuseks professionaalsetes köökides

​Tööohutus peaks olema igas professionaalses ja kaubanduslikus köögis prioriteet number üks. Ohutust õigesti rakendades minimeeritakse riske ja võimaldatakse kõige produktiivsemalt töötada. Seepärast oleme kogunud mõned nõuanded, et uuesti tagada tööohutus profiköögis.

Ohutusjuhised

Igas professionaalses köögis on väga oluline, et oleksid selged ohutusjuhised. Need peaksid olema selgelt ja sobivas kohas välja pandud. Lisaks peaksid need juhised sisaldama ka ajakohaseid ohutuskaarte iga köögis kasutatava kemikaali kohta. Kiilto digitaalse töövahendiga HygiNet® saate säilitada ja säilitada kõik kohustuslikud dokumendid ühes kohas ja kõikidele töötajatele hõlpsasti kättesaadavad.

Kaitsevahendid

Kaitsevahendeid tuleks kanda alati, kui see on vajalik. Kindad on vajalikud alati, kui käsitsete kuuma toitu või panni, et vältida vigastusi. Samuti on väga oluline valida sobivad vahendid puhastamisel. Sobivad kaitsevahendid, sealhulgas kindad ja silmakaitsevahendid, aitavad vältida kokkupuudet lahjendamata kemikaalidega ja ennetada kemikaalidega seotud ohte. Köögimasinate, näiteks nõudepesumasina kasutamisel on soovitatav kanda ka kuulmiskaitsevahendeid. Üks võimalus tööohutuse suurendamiseks on minimeerida vedelate kemikaalide käitlemist. Valides tahkeid puhastusaineid, nagu Kiilto MD Block, saab vältida lekkeid.

Hügieen

Hügieen, kui üks tähtsamaid ohutustegureid professionaalses köögis, on ka esimene mulje külastajale, mis tuleneb nõude puhtusest.

Käte hügieen on teine oluline osa köögis töötamisel. Regulaarne kätepesu on kriitilise tähtsusega seoses toiduohutusega, kuid see vähendab ka teie töötajate riski haigestuda erinevatesse haigustesse. Parim meetod on kasutada nii käeseepi kui ka käte desinfitseerimisvahendit, et aidata kõrvaldada võimalikku ristsaastumise võimalust.

Ergonoomika tööl

Köögis tuleb tähelepanu pöörata ergonoomikale, sest see võib vähendada vigastusi, ebamugavustunnet ja väsimust köögis. Lisaks peaks köögi kujundamisel olema ergonoomiline perspektiiv, et kui töötaja seisab ühel kohal ja teeb kõiki tööülesandeid minimaalse kummardamise, sirutumise, käimise või pöörlemise abil, on saavutatud hea ergonoomika.

Segaduseta tööruum

Te ei taha, et teie köök oleks mitte ainult puhas, vaid ka funktsionaalne. Korrastatud ja segaduseta tööruumi säilitamine soodustab tootlikkust ja mõjutab positiivselt üldist tõhusust. Samuti aitab see vältida võimalikke õnnetusi. On vaja veenduda, et köögis olevad käiguteed oleksid vabad ja tööpinnad segaduseta. Tühjad kastid ja pakendid tuleks võimalikult kiiresti eemaldada ning püüda korraldada töökorraldus nii, et töötajad oleksid köögis ühtlaselt paigutatud.