Silikoon on vannitoas inetult määrdunud! Mida teha?

Dušinurga, vanni ja kraanikausi paigaldamisel kasutatakse nende liitekohtades seinaga harilikult silikooni, mis kaitseb vee sattumist seina vahele ning muudab pesuruumi terviklikuks. Ajapikku kipub kahjuks silikoon määrduma ning kehvemal juhul koguni hallitama. Mis on siis parim lahendus määrdunud silikooni vastu?

Kui soodsates tingimustes ehk puhtas, soojas ja hea ventilatsiooniga vannitoas püsib silikoon kenana kuni viis aastat, siis mõnikord kipub silikooniriba muutma värvi ja määrduma liiga kiiresti. Miks? Põhjus on tegelikult juba öeldud: sellises pesuruumis pole tõenäoliselt piisavalt hea ventilatsioon ning teiseks tuleks kasutada efektiivseid silikooni jaoks mõeldud puhastusvahendeid.

Seebist ja veest määrdunud ning esimesi hallitusmärke näitava silikooni pesemiseks võiks kasutada naatriumhüpokloritit sisaldavat pesuvahendit Kiilto Kodin Klorite, mis on desinfitseeriv ja valgendav vahend märgade ruumide silikooni ja vuugitäite puhastamiseks, halva lõhna ning hallitusseente eemaldamiseks ja nende leviku peatamiseks.

Kui aga sama mure naaseb ning hallitustäpid on kiired silikoonile tagasi tulema, tuleks hakata otsima probleemi tekkekohta. Üheks võimaluseks on kergitada ruumi temperatuuri ning parandada õhuliikuvust, sest hallitus elab enamasti sellistes kohtades, kuhu koguneb hallitusseenetele meeldiv niiskus, seebijäägid ning tolm. Kuna aga hallitusseente mürgised eosed võivad meile sissehingamisel kahjulikud olla ka keemiaga „kiiritatult”, oleks pere tervise huvides mõttekas mõelda silikooni väljavahetamisele.

Kuidas vahetatakse vana silikooni uue vastu?

Silikoonivahetus on tegelikult väga lihtne. Tööd kergendab Kiilto Silikoonieemaldusvahend, mis muudab kõvenenud silikooni pehmeks ja lihtsustab silikooni eemaldamist vuukidest kraabitsa abil. Edasi on oluline, et enne uue silikooni paigaldamist tuleb kindlasti pinnad korralikult puhastada ning kuivatada. Seejärel tuleb paigaldada seinale ja vanniäärele piirajaks maalriteip, mis tagab ühtlase ja silmale kauni silikoonvuugi. Laiuseks võiks olla umbes 3 mm ning silikooni toon võiks ühtida keraamiliste plaatide vuugivärviga. Silikoonimist alustatakse altpoolt ülespoole ning kui olete jõudnud vuugitäitmisega lõpule, tuleb tõmmata vuuk niiske sõrmega ühtlaseks. Seejärel eemaldada kohe teip, tõmmates seda ettevaatlikult suunaga nurgast väljapoole.

Küsi julgelt lisainfot Kiilto ekspertidelt

Jaga seda lehte