Probleemist lahenduseni – Läänemere vetikatest valmib bioloogiline tooraine hügieeni- ja puhastustoodete jaoks

Origin by Ocean on leidnud uuendusliku lahenduse Läänemere eutrofeerumisele. Ettevõte on võtnud eesmärgiks töödelda vetikatest bioloogilist toorainet, mida saaks uuenduslikult rakendada pesuvahendite ja kosmeetikatoodete valmistamisel.

Kiilto eesmärk on saavutada oma valdkonnas juhtpositsioon keskkonnaküsimustes ja täna teeb Kiilto koos Origin by Oceaniga ühise avalduse, mille kohaselt kavatseb Kiilto hakata oma tootearenduses kasutama Origin by Oceani tooteid. Mõlemad ettevõtted usuvad, et bioloogilistel koostisosadel põhinevaid ning säästva arengu põhimõtteid järgivaid hügieeni- ja puhastustooteid ootab ees suur tulevik. Ettevõtete eesmärk on tulla välja täiesti uute ja mitmekülgsete toodetega, mis sisaldavad muu hulgas Origin byOceani Läänemere vetikatest toodetud koostisosi.

Kiilto teadus-ja arendusosakonna juhataja Oili Kallatsa: „Origin by Ocean on uuendusliku ja vastutustundliku äriideega iduettevõte. Tootearenduse vaatenurgast on selline koostöö väga huvipakkuv ja inspireeriv, sest meie eesmärk 2022. aastaks näeb ette sekundaarse tooraine kasutamise kahekordistamist tootmises, mis avab meie ees täiesti uued ärivõimalused.“

„Koostöö Kiiltoga on meie jaoks midagi täiesti uut ning näitab, et meie pakutav on muu hulgas hea valik ka hügieeni- ja puhastustoodete jaoks. Maailmas on üha suurem nõudlus bioloogiliste toorainete järele just selliste toodete jaoks. Kiilto selge suund säästliku arengu ja keskkonnahoiu poole on suurepärane lähtekoht omavahelise koostöö alustamiseks. Kiilto tuleb pidevalt turule uute ja senisest keskkonnahoidlikumate toodetega. Meie jaoks on see võimalus teha koostööd suurettevõttega ja näidata kõigile Läänemere piirkonna elanikele, mis on ringmajanduse eelised. Loodetavasti saab Kiilto vahenditega nõude pesemine peagi toimuma kogu Läänemere hüvanguks,“ sõnas Origin by Oceani asutaja ja ärijuht Mikael Westerlund.

Kiilto äriarendusjuht Ville Solja: „Kiilto Venturesi meeskond otsib pidevalt ambitsioonikaid ja loomingulisi partnereid, kellel on meiega ühised väärtused. Usume, et Kiilto pikaajalised kogemused ja võrgustikud on hea lähtekoht Origin by Oceani tegevuse edasiviimiseks nii tootearenduse seisukohast kui ka üldisemalt.“

Lisateave:

Mikael Westerlund
Ärijuht
mikael.westerlund@originbyocean.com
+358 405 409 880

Ville Solja
Kiilto äriarendusjuht
ville.solja@kiilto.com
+358 400 329 5211

Origin by Ocean on vetikate töötlemise tehnoloogiale spetsialiseerunud Soome ettevõte. Ettevõtte eesmärk on luua Soome Läänemere vetikatel põhinev ettevõtlus-ökosüsteem, et aidata lahendada eutrofeerumisprobleemi majanduslikult kasumlike meetoditega. Origin by Oceani vetikatooted sobivad toiduaine-, kosmeetika- ja meditsiinitoodete jaoks. Soome suurim vetikate biotöötlustehas alustab kava kohaselt täismahus tööd 2025. aastal.

www.originbyocean.com

Kiilto on 100 aastat tegutsenud Soome pereettevõte, mis loob heaolu puhtusest ja rajab jätkusuutlikku tulevikku nii inimeste kui ka keskkonna jaoks. Kiilto töötab välja, valmistab ja turustab keemiatööstuskaupu neljas valdkonnas: ehitus, tööstus, professionaalne puhastus ja tarbekaubad. Kiilto tegutseb 11 riigis ja annab tööd pea 1000 inimesele. 2019. aastal ulatus Kiilto käive ligikaudu 222 miljoni euroni. Kiilto juhtmõtete keskmes on keskkonnaalane eesrindlikkus, lähedus ja pühendumine tulevikule. Kiilto Ventures loob koostöösuhteid iduettevõtetega, et leida uuenduslikke lahendusi väljaspool oma põhitegevust.

www.kiilto.com www.kiiltoventures.com

Jaga seda lehte