Põrandate kiire tasandamine

Vahetult õõnespaneelidele kantav, pumbatav täitesegu sobib ka äriruumide suurtele põrandapindadele.

H.A.B. projekti raames rajatakse Pietarsaari keskväljaku kõrvale korterid, kauplused ja autoparkla.

Kui Remontti ja sisustuspalvelu Oy pumpauto esmaspäeva hommikul objektile jõudis, lubas pumpamistööde ülem Ari Salmela 1000 ruutmeetrit tasast eluruumide põrandapinda valmis saada kolmapäevaks.

Pumbatav põrandatäitesegu sobib ka kontoriruumide ehituseks.

„Oleme valmis pannud 80 tonni põrandatäitesegu. Parketi saab paigaldada niipea, kui pumbatud segu kuivab, paari nädala pärast,“ teatab Salmela.

Alltöövõtja pumbatav täitesegu tasandub iseenesest õõnespaneelide peal. Protsess on probleemitu ja tulemus garanteeritult sile.

Pumbatavat põrandatäitesegu kasutatakse elamute rajamisel laialdaselt. Äriruumide suurte põrandapindade korral pole see seni veel võrdväärselt levinud.

„Paljud arvavad, et täitesegu pumpamine vahetult õõnespaneeli peale on väga kallis,“ märgib Salmela.

Pumbatav põrandatäitesegu säästab aega ja lühendab tööde kestust.

Sageli kardetakse, et pikkade ja kaarduvate õõnespaneelide tõttu kulub materjali rohkem. Seetõttu valatakse õõnespaneeli peale tavaliselt traditsiooniline betoonplaat.

„Meie arvutuste kohaselt on pumbatav täitesegu sageli kõige odavam variant. Tööetappe on vähem ja ajakulu väiksem,“ kiidab Ari Salmela.

Suurimaks eeliseks on kokkuhoitud aeg, mis ehitusgraafikutesse mänguruumi lisab. Õõnespaneelide peale valatud betoonplaadil kulub kuivamiseks kahe kuu ringis. Pumbatava täitesegu kasutamisel säästetakse ainuüksi selle kuivamisperioodi pealt kuus nädalat kallist aega.

„Kui betoonpõrand on kuiv, vajab see ikkagi lihvimist ja tasandamist, samas kui pumbatava täiteseguga tasandatud põrand on pinnakatteks valmis kohe pärast kuivamist,“ märgib Salmela.

Põrandatäitesegu kulu on väiksem ja tulemus parem

H.A.B. kahe äriruumidega korruse põrandate tasandamine viidi läbi kahes etapis.

„Nakkedispersiooni pealekandmise ja aluspinna tasandamisega saime ühele poole ühe päevaga. Pinnatasandussegu pumpamine toimus järgmisel päeval,“ ütleb Salmela.

Äriruumide suurte põrandapindade õõnespaneelid olid keskelt veidi ebatasased. Suurimatesse aukudesse pumbati Kiilto Base põrandatäitesegu. Tänu sellele läks tarvis vähem Universal universaaltasandussegu ja lõpptulemus oli parem.

Piisab ühest pumpamiskorrast!

Ehitatavate eluruumide põrandale pumbatakse Kiilto kiudarmeeritud Plan Base põrandatäitesegu. Õõnespaneelide ülaosa soojustatakse ja põrandaküttetorud kapseldatakse täitesegu kihti klaaskiudvõrgu alla. Piisab ühest pumpamiskorrast.

„Kiilto Base üksi loob korraliku aluse parketile. Vaipkatete korral tuleks minu arvates kasutada ka universaaltasandussegu,“ märgib Salmela.

Jaga seda lehte