Looduslik kivi püüab pilku

Looduslikke kive on kasutatud juba sajandeid paljudes riikides nii välis- kui sisepindade elavdamiseks. Näiteks Soomes on fassaadikivide kasutamine siseruumides ja saunades, üsna uudne.

Suomen Aitokivi Oy turundusdirektori Viivi Vuorio sõnul teeb looduslik kivi praegu Soome kodudes läbimurret.

„Looduslik kivi sobib hästi üldise trendiga. See teeb muljetavaldavate ja vastupidavate pindade kulutõhusa valmistamise lihtsaks. Töö saab valmis ühe tegemisega ja looduslik kivi ei nõua palju hooldust.“

Suomen Aitokivi Oy on nii sise- kui välisruumidesse mõeldud looduslikust kivist valmistatud toodetele spetsialiseerunud importija ja hulgimüüja.

Veidi eksootikat

Aitokivi sotsiaalmeedia sisulooja Laura Raittineni sõnul on loodusliku kivi kasvav populaarsus tingitud otseselt Soome klientide reisidest mööda maailma.

„Turistid näevad paljudes riikides loodusliku kivi meisterlikku kasutamist näiteks restoranides ja hotellides. Loodusliku kiviga saab kodule anda reisidest inspireeritud eksootilise ilme.“

Loodusliku kivi üheks eeliseks on selle mitmekülgsus: „Looduslik kivi sobib hästi ka lihtsa ja minimalistliku põhjamaise sisekujundusstiiliga ja seda saab kasutada pilkupüüdvate detailide loomiseks. Kivi on ka ajatu ja rahustav element.“

Lõpmatult kasutuskohti

Looduslikku kivi kasutatakse sageli otsaseinale mõjusama efekti andmiseks, näiteks fassaadi osana. Populaarsed kasutuskohad on näiteks köökides olevad vahepinnad ja saunakerise taga olevad seinad. Valmis kivielemendid kinnitatakse tihedalt üksteise kõrvale. Kuna kivide vahel ei ole liitekohti, on tulemuseks meeldiv tervik.


Kiilto kinnituslahendused

Loodusliku kivi paigaldamine on lihtne, kui paigaldamistööd teostav isik seda oskab ja teab, milliseid kinnituslahendusi kasutada.

„Tavaliselt tsemendipõhised segud ei sobi. Vaja on spetsiaalseid kinnitusaineid. Saunakerise taga oleva seina loodusliku kiviga katmisel on kuumuskindel liimaine ja stabiilne aluspind hädavajalikud. Välistingimustes kasutamisel tuleb arvestada aastaajaliste muutustega. Näiteks peavad kinnitusained olema külmakindlad.“

Kiilto Highflex S2 DF plaatimissegu sobib kivide paigaldamiseks saunakeriste taha, lisaks sobib see hästi välistingimustesse ja muudesse nõudlikesse kasutuskohtadesse. Plaadisegu temperatuurikindlus on 100 °C.

Kiilto Premium suure tugevusega montaaziliim sobib suurepäraselt sisetingimustesse. Seda on väga lihtne kasutada, kuna tegemist on kasutusvalmis tootega, liim kantakse seinale kinnitatavale kivipinnale ning tänu tugevale algnakkele, püsivad kivid seinas koheselt.


Jaga seda lehte