Kuidas puhastada määrdunud vuuke?

Kuigi vahetult pärast remonti näevad keraamilised plaadid seintel ja põrandatel välja väga kaunid, siis paratamatult tuleb ühel hetkel silmitsi seista tõsiasjaga, et plaatidevahelised vuugid on määrdunud ning vajaksid värskendamist. See töö võib alguses tunduda võimatu missioonina, kuid õigeid vahendeid kasutades on tulemus kiire, korralik ja kestev.

Esmalt tasub mainimist, et juba eos on kõige kapriissemad ning enim määrduvad valged ja heledat tooni vuugid ning samuti ei taha värskena püsida süsimust vuuk. Seevastu kõige vähem paistab määrdumine välja hallidelt toonidelt.

Vuukide puhtus ning kaunina püsimine sõltub eelkõige muidugi nende puhastamise regulaarsusest, kuid olgem ausad – kes meist suudaks ja sooviks iga nädal kogu majapidamise keraamilisi pindasid ning vuuke küürida? Nii kipubki mustus vuukidesse kogunema, mille tulemusena võivad piisava soojuse ja niiskuse koosmõjul tekkida vuugivahedesse isegi kahjulikke eoseid levitavad hallitusseened.

Iga mustuse jaoks oma vahend

Aga alustame algusest. Iga mustus on erinev: vannitoas võitleme valgete lubjajääkide, köögis rasvajälgede ning eesruumi põrandapindadel jalanõudega sissetoodava ja lemmikloomade käppadelt või väljaheitekastist pärit mustusega. Iga mustuse vastu on loodud oma puhastusvahend ning olgu meenutuseks, et toodete silte tasub lugeda – näiteks keraamiliste kivide jaoks loodud väga tugevatoimeline või abrasiivne puhastusvahend ei pruugi vuukidele sugugi hästi mõjuda.

Jälgida tuleks puhastusvahendi pH-taset: rasvase mustusega saavad kõige paremini hakkama aluselised vahendid, mille pH on üle seitsme. Happelise vahendiga, mille PH-tase jääb alla seitsme, on hea eemaldada lubjajääke. Kui plaatidevahelised vuugid on eriti määrdunud, võib appi võtta vuugiharja, mille abil saab edukalt vuugi põhjast mustuse lahti lükata. Lisaks on osad vuugivahed, näiteks vannide ja töötasapindade servades, täidetud silikooniga. Silikoonvuuke on lihtne puhastada pesuvahendi lahuse ja pesukäsna abil.

Üks efektiivne vahend (pH 12) on Kiilto Kodin Klorite mis teeb nii kiviplaadid, vuugid kui ka silikooni puhtaks, eemaldades isegi tõrksama mustuse, samal ajal pindu desinfitseerides. Happelise vahendina, mis saab jagu nii tugevatest roosteplekkidest kui ka lubjasettest, tasub proovida Kiilto Clean Plaadipesuvahendit pH 1 happelisusega vahend ei sobi metallpindade, -kraanikausside ja segistite puhastamiseks.

Kui vuugid kenasti läikima löödud, võiks pindu püsivama tulemuse saamiseks töödelda spetsiaalse plaadi- ja vuugikaitsevahendiga Kiilto Seal Vuugikaitsevahend muudab keraamilised plaadid, kivi ja vuugitäidise mustust- ja vetthülgavaks. See ei jäta jälgi ega tekita pinnale libedat kilet, mistõttu sobib hästi ka põrandatel kasutamiseks.

Kiilto valikust leiate kõik vajalikud puhastusvahendid nii põhjalikuks kui ka iganädalaseks puhastuseks!

Vaata kõiki tooteid täpsemalt SIIT

Jaga seda lehte