Kuidas lihtsa vaevaga tapeetida plaaditud seinapinda?

Keraamiliste plaatidega kaetud seinad on praktilised ning ilusad seni, kuni plaadid veel kaasaegsed ja puhtad ning vuugivahed pole määrdunud. Mida teha, kui aga seinad enam silmailu ei paku, ent plaatimist uuesti ette võtta pole tahtmist või oskust? Üheks lahenduseks on vana keraamiline plaat üle tapeetida.

Vanade plaatide väljalõhkumine on väga mahukas ja tolmune töö, tekitades ka hulgaliselt ehitusprügi, mille viimine jäätmejaama on tülikas lisategevus. Samuti tuleks pärast plaatide eemaldamist hakata uuesti aluspinda tasandama. Kui plaadid on aga seinas korrektselt kinni, on lihtsam, kiirem ja soodsam need tapeedi alla jätta. Loomulikult tuleb siin silmas pidada, et niiskete ruumide puhul toimivad veidi teised reeglid, näiteks peab see seinapind, mis veega kokku puutub, olema kindlasti plaaditud, sest ükski tapeet ei pea veega kokkupuutudes kaua vastu.

Kui olete otsustanud tapeetimise kasuks, tuleks keraamilised plaadid esmalt katta Fix Primer nakkedispersiooniga. See on spetsiaalne veepõhine krunt, mis sobib hästi nii siseruumides kui ka väljas asuvatele mitteimavatele seina- ja põrandapindadele. Kuna toode sisaldab imepisikesi liivaterakesi, parandab see suurepäraselt pindade nakkuvust enne tasandustööd toimides nii sileda pinnaga keraamiliste plaatide kui ka värvitud või PVC-pindade, kipsplaadi, vineeri ning laastplaadi puhul. Tänu oma geeljale koostisele ei tekita nakkekrunt pritsmeid ja nakkub hästi vertikaalsete pindadega.

Fix Primer tuleb kanda plaatide pinnale õhukeselt ja ühtlaselt, et tekiks õhuke kare kiht. Toode kuivab kiirelt, umbes tunniga ja on seejärel valmis tasandamiseks viimistluspahtliga. Pärast lihvimist saab hakata tegutsema tapeetimise eeltöödega nagu pinna kruntimine, mis on kindlasti vajalik. Kruntimist võib teha nii liimi kui ka värviga, liimikrundi puhul tuleb sama liim, millega hiljem tapeet seina läheb, vedeldada veega (vt vahekorda tootekaardilt) ning seina rullida. Peale krundi kuivamist on seinapinnad tapeetimiseks valmis.

Kuidas tapeetida niiskeid ruume?

Tapeetimislahendus on sobilik pigem suuremate ruumide puhul, kus on piisavalt hea ventilatsioon. Niiskes ruumis tuleb kindlasti kõik seina- ja põrandapinnad enne tapeedi paigaldamist hüdroisoleerida ning veega kokkupuutuvad seinad peavad ilmtingimata olema plaaditud, teised millel veega kokkupuudet ei ole, saab katta näiteks spetsiaalse niiskuskindla tapeediga.

Tapeeditava osa alla jääv hüdroisolatsioonipind tuleks esmalt aga katta õhukese kihina Ultra Fix plaatimisseguga Pärast kuivamist tuleks pind tasandada niiskuskindla peenpahtliga (tapeetimisel võiks eelistada mitte tsemendibaasil niiskuskindlaid pahtleid). Kuivanud ja lihvitud pahtlipind tuleks enne tapeetimist kruntvärvida ning niiskuskindel tapeet liimida seina niiskuskindla seinaliimiga Kiilto Master Akva.

Lisainfot küsi meie tehniliselt tpelt, kelle kontaktid leiab SIIT

Jaga seda lehte